Już za jedenaście dni gala w Inowrocławiu organizowana przez Mariusza Grabowskiego, gdzie w głównej walce wieczoru Damian Jonak (38-0-1, 21 KO) spotka się z Ayoubem Nefzim (23-4-1, 4 KO).Dla pięściarza z Górnego Śląska będzie to debiut z Robertem Złotkowskim w narożniku. Zobaczymy jak ta współpraca będzie się im układać, ale z pewnością Złotkowski to jeden z najbardziej niedocenianych polskich szkoleniowców.

Wcześniej na dystansie ośmiu rund pokaże się Ewa Brodnicka (7-0, 2 KO). Jej rywalką na dystansie ośmiu rund będzie Monica Gentili (4-2, 1 KO).

- Przed poprzednią walką doznałam kontuzji stawu skokowego, dlatego teraz szczególnie uważam na lewą nogę. Na zajęcie biegowe czy szybkościowe zakładam stabilizator na stopę, bo nie chcę ryzykować długotrwałego rozbratu z boksem. Cieszę się, że będę walczyć z Włoszką, bo jeszcze tak agresywnej rywalki nie miałam - nie ukrywa zawodniczka stajni Tymex Boxing Promotion.

Ciekawy powinien być również powrót Krzysztofa Cieślaka (22-5, 7 KO). Naprzeciw "Skorpiona" stanie Oszkar Fiko (11-11, 9 KO). Początkowo miało to być pożegnanie z ringiem Polaka, ale jeśli wypadnie dobrze, być może da się jeszcze namówić na kolejne występy.

- Teraz nagle wszyscy chcą się ze mną spotkać. Szkoda, że nie byli tak otwarci kilkanaście miesięcy wcześniej - mówi z uśmiechem Cieślak. Ale jeśli będzie zadowolony ze swojej formy, być może da się skusić na inne walki.


W Inowrocławiu pokażą się inni zawodnicy Grabowskiego - perspektywiczny Michał Leśniak (1-0), wracający po porażce Michał Żeromiński (7-2, 1 KO), a Nikodem Jeżewski (9-0-1, 5 KO) po przeciętnym występie przeciwko Łukaszowi Zygmuntowi spróbuje zrehabilitować się w konfrontacji z Tomislavem Rudanem (3-3-1). Ze sportowego punktu widzenia warto również zobaczyć Marcina Siwego (10-0, 4 KO). Ważący ostatnio w granicach 110 kilogramów pięściarz na przełomie października i listopada 2008 roku zdobył brązowy medal I Młodzieżowych Mistrzostw Świata w wadze ciężkiej. Potem jego kariera została zastopowana, walczył rzadko, ale teraz miejmy nadzieję znów nabierze rozpędu. Na starcie nowej współpracy przeciwnikiem Marcina będzie Vjekoslav Bajić (9-10, 3 KO).

Bilety na Gale dostepne na stronie eBilet.pl
oraz w salonach sieci Empik, a także w Inowrocławiu:
- w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4;
- w Krytej Pływalni „Wodny Park” przy ul. Toruńskiej 46 – 48.