XI Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Miasta Inowrocławia już za nami. W zawodach, które otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski rywalizowało łącznie 635 uczestników z 18 parafii.

2 maja br. konkurencje sportowe odbywały się na terenie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, czyli: 2 stadionach i boisku ze sztuczną nawierzchnią, Krytej Pływalni „Delfin”, Placu Imprez, w halach sportowych oraz na boisku do gier sportowych przy Inowrocławskiej Termie. Parafianie walczyli o punkty w piłce nożnej, streetballu, siatkówce plażowej, pływaniu, tenisie stołowym, biegach oraz na ściance wspinaczkowej. W Hali Widowiskowo -  Sportowej rozegrano także konkurs plastyczny. Kulminacyjnym punktem Parafiady była ceremonia nagradzania  w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy parafii pod wezwaniem św. Królowej Jadwigi. Drugie miejsce wywalczyła parafia Wniebowzięcia NMP z Trzemeszna, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy parafii św. Ducha z Inowrocławia. Trzy najlepsze parafie otrzymały puchary i nagrody rzeczowe z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Inowrocławia  Ireneusza Stachowiaka oraz Księdza Dziekana Pawła Kowalskiego i Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży Księdza Wojciecha Orzechowskiego. Puchary otrzymały też parafie które zajęły miejsca 4-6.