W niedzielę 11 stycznia br. zagra, także w Inowrocławiu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już XXIII edycja akcji Jurka Owsiaka.

Tym razem pieniądze będą zbierane dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
    Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu włącza się w tę szlachetną akcję.   W Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4 o godzinie 9.00 rozpocznie się turniej siatkówki. Weźmie w nim udział 8 zespołów, które zadeklarowały wpisowe na rzecz WOŚP. Zapraszamy na turniej także kibiców i liczymy na ich wsparcie finansowe i doping. Od godziny 10.00 do 18.00 w Krytej Pływalni „Wodny Park” przy ul. Toruńskiej 46-48 odbywać się będzie „Maraton Pływacki”. Każdy kto wrzuci do puszki kwestarskiej datek na rzecz akcji Jurka Owsiaka będzie mógł pływać bez konieczności zakupu biletu. Na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków przy ul. Wierzbińskiego 2 planujemy „Wielkie Bieganie” od godziny 11.00 do 13.00. Zbierzmy się w większym gronie i biegajmy, aby wspomóc WOŚP. Każdy uczestnik powinien wrzucić do puszki wolontariusza symboliczną kwotę i biegać wspólnie m.in. z zawodnikami MKS-u oraz Cuiavii Inowrocław. W samo południe rozpocznie się na Lodowisku „Lodolandia“ przy ul. Toruńskiej 46-48 mecz hokeja na lodzie. Po wpłaceniu wpisowego na szczytny cel zaprezentują się zawodnicy Inowrocławskiego Towarzystwa Hokejowego. W związku z organizacją meczu hokeja „Lodolandia“ będzie wyłączona z funkcjonowania od godziny 11.00 do 13.00.