Blisko 450 sportowców z 91 klubów rywalizowało podczas 31. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Finały 38 konkurencji lekkoatletycznych oglądała około 2 – tysięczna widownia.

Zawody w sobotę 30 sierpnia br. otworzyli oficjalnie Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza i Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Pan Jerzy Skucha. Kibice mogli „na żywo” podziwiać medalistów i uczestników niedawno zakończonych Mistrzostw Europy w Zurychu, a ci potwierdzili swoją klasę również w Inowrocławiu. Karol Zalewski z KS AZS UWM Olsztyn, który był ósmy na 200 metrów w Szwajcarii, w naszym mieście zdobył aż trzy złote medale na 100, 200 i 400 metrów. Po dwa złote krążki wywalczyły: Justyna Święty (AZS – AWF Katowice) na 200 i 400 metrów oraz Paulina Mikiewicz (KS Podlasie Białystok) na 800 i 1500 metrów. Wymieniona trójka otrzymała także nagrody specjalne od Prezydenta Miasta Inowrocławia. Nie zawiodły oczekiwań również inne gwiazdy naszej reprezentacji. Srebrny medalista z Zurychu – Artur Kuciapski (AZS – AWF Warszawa) wygrał w Inowrocławiu na swoim koronnym dystansie 800 metrów, a Patryk Dobek (SKLA Sopot) zdobył złoto na 400 metrów przez płotki i w sztafecie 4 x 400 metrów oraz srebro na 400 metrów. Na wyróżnienie zasługują także starty inowrocławskich lekkoatletów. Weronika Laskowska (MKS Inowrocław) wygrała swoją serię w biegu na 400 metrów przez płotki i zajęła 6 miejsce w mistrzostwach. Mistrz Polski Juniorów Młodszych w skoku wzwyż - Norbert Kobielski startował poza konkursem. Wyrównując swój rekord życiowy 212 cm, osiągnął trzeci wynik podczas 31. Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Punktację klubową wygrał KS Podlasie Białystok – 405 punktów przed KS AZS AWF Kraków – 235 punktów i AZS – AWF Warszawa 220 punktów. Pełne wyniki zawodów w Inowrocławiu znajdują się na stronie DOMTEL.