2 tysiące kibiców obejrzało w Inowrocławiu mecz piłkarskiej reprezentacji Polski, która zmierzyła się z reprezentacją Litwy w ramach turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy U – 19. Zespół trenera Marcina Sasala miał w tym meczu duże kłopoty z pokonaniem obrony Litwinów, którzy wyprowadzali co jakiś czas groźne kontry. Jedna z takich kontr zakończyła się w 36 minucie bramką Simonasa Stankeviciusa z Nottingham Forest. W drugiej połowie Polacy starali się  za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Udało się to w 63 minusie kiedy to podanie Damiana Kowalczyka z Zagłębia Lubin wykorzystał Przemysław Frankowski – zawodnik Lechii Gdańsk. Nasz zespół nie zdołał strzelić więcej goli, mimo kilku sytuacji podbramkowych i mecz zakończył się remisem 1:1. Identyczny rezultat padł w rozegranym wcześniej, również  na inowrocławskim stadionie, spotkaniu Rumunia – Armenia. Bramkę dla Rumunów zdobył w 12 minucie Ionut Vina, a wyrównanie zapewnił Ormianom w 43 minucie Artem Simonyan. Mecze reprezenacji U – 19 przyciągnęły na Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków nie tylko tłumy kibiców, ale też wielu skautów piłkarskich z czołowych klubów m.in. ligi: niemieckiej, włoskiej i polskiej. W tej roli w Inowrocławiu pojawili się byli reprezentanci Polski: Michał Żewłakow i Maciej Żurawski. Kibice mieli okazję do spotkania także innych byłych reprezentantów kraju: Jacka Bąka, który pełnił rolę ambasadora reprezentacji U – 19 i Grzegorza Szamotulskiego – trenera bramkarzy tej drużyny. Organizatorami imprezy byli: UEFA,  Polski Związek Piłki Nożnej, Urząd Miasta Inowrocławia i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kolejne mecze Polacy rozegrają  w Tucholi i Grudziądzu, gdzie 12 i 15 października br. zmierzą się odpowiednio z Armenią i Rumunią. Do drugiej fazy eliminacji awansują dwa najlepsze zespoły. Trafią one do 4 – zespołowych grup, z których awans wywalczą tylko zwycięzcy. Finały EURO U – 19 odbędą się na Węgrzech w lipcu 2014 r.