W dniach 28 i 29 września br. rozegrany został w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4 w Inowrocławiu XVI Turniej Koszykówki Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia. W turnieju zagrały drugoligowe zespoły: AZS Toruń, MKS Kalisz, Wisła Kraków oraz KSK Noteć Inowrocław.

 

W sobotę 28 września 2013 roku o godz. 10.00 na parkiecie zmierzyły się z sobą drużyny: AZS Toruń – KSK Noteć. Cały mecz był bardzo wyrównany, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć znaczącej przewagi. Po emocjonującej końcówce zwycięstwo odniosła drużyna z Torunia 81:79. Kolejne dwa spotkania również były bardzo wyrównane. Wygrywał w nich dwukrotnie zespół MKS Kalisz, kolejno z Wisłą Kraków 86:82 i AZS Toruń 77:72. W ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju KSK Noteć Inowrocław pewnie pokonała Wisłę Kraków 84:63.

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju Wisła Kraków pokonała AZS Toruń 78:71. Dzięki takiemu wynikowi ostatni mecz turnieju pomiędzy zespołami MKS Kalisz a KSK Noteć Inowrocław był pojedynkiem o pierwsze miejsce. Lepiej ten mecz rozpoczęli goście z Kalisza, którzy szybko objęli prowadzenie 10:1. Jednak konsekwentna gra i rzuty za trzy pozwolili wrócić do meczu zespołowi Noteci, który do szatni schodził już z kilkupunktowym prowadzeniem. Druga połowa miała podobny przebieg do pierwszej. MKS szybko odrobił stratę i wypracował kilkupunktową przewagę. W końcówce lepiej jednak zaprezentowała się drużyna Noteci, która ostatecznie wygrała mecz 81:79, jak i cały turniej.

Tuż po gwizdku kończącym ostatnie spotkanie Pan Ryszard Brejza Prezydent Miasta Inowrocławia wręczył puchary oraz dyplomy kapitanom każdej z drużyn.

Najbardziej wartościowym graczem (MVP) turnieju został zawodnik KSK Noteć Inowrocław Hubert Wierzbicki. Przewodniczący Komisji Sportu i Młodzieży Rady Miejskiej Pan Henryk Procek ufundował puchar dla najlepszego strzelca turnieju, którym został Artur Mrówczyński z MKS Kalisz, zdobywca 57 punktów.

Warto nadmienić, że Turniej był powrotem do naszego miasta byłych zawodników Noteci Inowrocław, tym razem w roli trenerów. Marcin Kękuś trener Wisły Kraków grał w Noteci w sezonie 1997/98, a Piotr Czaska z MKS Kalisz bronił barw Inowrocławia w latach 1999-2003.