To już końcówka lata i ciepłej pogody. Nadchodzi jesień, a na jesienną chandrę  i przeziębienia dobra jest kąpiel solankowa. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu zaprasza do korzystania z atrakcji jakie zapewnia Inowrocławska Terma. Wykorzystywana jest w niej mineralna woda lecznicza chlorkowo – sodowa, termalna. Kąpiel w takiej wodzie ułatwia rozszerzanie się porów skóry oraz leczenie chorób: narządów ruchu, neurologicznych, dermatologicznych oraz związanych z zaburzeniami krążenia i obniżoną odpornością.
Łączna powierzchnia lustra wody wynosi 176 m². Basen zewnętrzny jest wyposażony w takie atrakcje wodne jak: hydromasaż, gejzer, armatka, kaskada, przeciwprąd, grzybek, zjeżdżalnia dla małych dzieci, sztuczna rzeka, które dodatkowo wspomagają lecznicze działanie wody solankowej. Po zmroku, pobyt na basenie umila oświetlenie ledowe. Basen jest wyposażony w rozsuwany dach nad częścią zewnętrzną, który umożliwia korzystanie z niego podczas mniej korzystnych warunków pogodowych.
Gdy temperatura powietrza spadnie poniżej – 5°C, wówczas Inowrocławska Terma zostanie zamknięta na okres zimowy. Dlatego też, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z obiektu, póki pozwala na to sprzyjająca aura.