Tenis ziemny to dyscyplina sportu ciesząca się w Polsce coraz większym powodzeniem. Również w Inowrocławiu jej miłośników nie brakuje. Aż 22 pary zgłosiły się do deblowego turnieju o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Zawody rozegrano w dniach 24 – 25 sierpnia br. na kortach przy ul. Przy Stawku 1 w Solankach. Wśród uczestników turnieju były osoby stawiające w tenisie pierwsze kroki, dobrze grający amatorzy jak również byli i obecni zawodnicy. Z mężczyznami rywalizowały  też i to z powodzeniem deble mieszane i jeden kobiecy. W sobotę 24 sierpnia br. po niemal 8 godzinach zmagań na 5 kortach wyłonieni zostali półfinaliści. Decydujące mecze odbyły się w niedzielę 25 sierpnia br. W pierwszym półfinale mieszana para Julia Oczachowska – Tomasz Holz pokonała debel Przemysław Pawlak – Daniel Walerowicz 6-2, 3-6, 10-5.  Do drugiego półfinału awansowały pary Krzysztof Lewandowski i Marcin Kopeć oraz Aleksander i Michał Szoma. Wygrali ci pierwsi 7-5, 6-2. W finale Julia Oczachowska udowodniła, że nieprzypadkowo jest jedną z najlepszych Polskich tenisistek w kategorii młodziczek. W parze z Tomaszem Holzem pokonała ona duet Lewandowski – Kopeć 6-2, 6-4. Trzecie miejsce wywalczyli Pawlak i Walerowicz. Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.