Kilkuset zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz z Holandii i Węgier rywalizowało podczas V Festiwalu Sportów Plażowych jaki odbył się na Placu Imprez Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Najdłużej trwał Turniej Piłki Ręcznej Plażowej. W piątek 21 czerwca br. odbyły się kwalifikacje dla zespołów młodzieżowych.

Wygrała je drużyna Gimnazjum nr 4 i to ona wywalczyła awans do turnieju głównego. W sobotnie południe Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. Po spotkaniach grupowych w niedzielę  23 czerwca br. odbyły się najważniejsze mecze. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężyła drużyna BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski, która pokonała w finale 2:0 zespół aktualnych mistrzów Polski „Damy Radę” Inowrocław. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Vambresii Wąbrzeźno, którzy pokonali w „małym finale” Camelot Tilburg z Holandii. Najlepszym bramkarzem został Mikołaj Krekora z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, a najlepszym zawodnikiem Przemysław Żywocki z Damy Radę Inowrocław. W klasyfikacji kobiet niepokonana okazała się drużyna Paksoft Camelot z Holandii przed Relaxem Warszawa i węgierską drużyną Gyori Strandkezilabda Club. Sanne Deng z drużyny Paksoft Camelot i Milena Zamęcka z Relaxu Warszawa zdobyły odpowiednio tytuł najlepszej zawodniczki i bramkarki imprezy. Turniej ten był jednocześnie Eliminacjami do Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w plażowej piłce ręcznej. Aż 31 par z Inowrocławia, Bydgoszczy, Nakła, Żnina, Janowca Wielkopolskiego, Konina i Świecia wystąpiło w Turnieju Siatkówki Plażowej. W finale Tomasz Marach i Tomasz Piniarski pokonali parę Michał Koźmiński i Krzysztof Mroczyński. Trzecie miejsce wywalczyli Jakub Nurczyński i Wojciech Nurczyński po wygranej z Łukaszem Wiese i Kamilem Nowakiem. Na boisku do piłki nożnej plażowej rywalizowało 10 drużyn. Zwycięzcą okazała się ekipa Sody Polskiej, drugie miejsce zajął zespół OSM Cuiavia, a trzecie Zimny Lech. Najlepszym bramkarzem został Szymon Pestka z Sody Polskiej, a najskuteczniejszym strzelcem okazał się zdobywca 13 bramek Michał Kaczorowski z tej samej drużyny.