Aż dwie parafie z Inowrocławia znalazły się na podium tegorocznej Parafiady Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Miasta Inowrocławia. W ramach IX edycji tej imprezy w dniach 2 – 3 maja br. na terenie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, czyli: 3 stadionach i boisku ze sztuczną nawierzchnią, Krytej Pływalni „Delfin”, Placu Imprez, w halach sportowych oraz na boisku do gier sportowych przy Inowrocławskiej Termie, rywalizowały 34 parafie i około 1200 zawodników. Parafianie brali udział głównie w konkurencjach sportowych: piłce nożnej, streetballu, siatkówce, pływaniu, tenisie stołowym, biegach oraz na ściance wspinaczkowej. W Gimnazjum nr 4 rozegrano także konkurs wiedzy „Credo”, w którym zwyciężył Krzysztof Ruciński z parafii Św. Królowej Jadwigi. W Teatrze Miejskim odbył się festiwal piosenki religijnej. W kategorii dziecięcej festiwalu wygrała parafia Bł. Radzyma Gaudentego z Gniezna, w kategorii młodzieżowej parafia Bł. Michała Kozala z Gniezna, a wśród solistów Marzena Broniszewska z parafii Św. Marcina w Jaksicach. Po dwóch dniach zmagań okazało się, że aż dwie parafie z Inowrocławia trafiły na podium w klasyfikacji generalnej Parafiady. Wygrała parafia Św. Jadwigi Królowej z Inowrocławia 372 pkt. Drugie miejsce zajęła parafia Św. Ducha z Inowrocławia 272 pkt., a trzecie parafia Wniebowzięcia NMP z Trzemeszna 253 pkt.