Mimo deszczowej i pochmurnej aury w I Mistrzostwach Streetball – Inowrocław 2012 wzięło udział blisko 100 miłośników ulicznej koszykówki.

Wśród uczestników zawodów byli również zawodnicy z wielu klubów ligowych m.in.: Michał Szydłowski z I - ligowego AZS- u Politechniki Poznań, Hubert Wierzbicki, który grał w zeszłym sezonie w Sportino Inowrocław czy Mikołaj Grod jeden z liderów II– ligowego KK Świecie. Turniej odbył się na terenie Gimnazjum nr 2 przy ulicy Kiełbasiewicza 7 w sobotę 11 sierpnia br. Pierwsza część zawodów rozgrywana była na boisku „Orlik” ale padający deszcz zmusił organizatorów do przeniesienia drugiej fazy rozgrywek do sali sportowej. W kategorii wiekowej do lat 16 rywalizowały 4 drużyny. Pierwsze miejsce zajęła ekipa pod nazwą „Kłopoty Najmana” w składzie: Marcin Kowalkowski, Maciej Rotnicki, Artur Nowak, Jakub Nowak, Paweł Szczupak i Krystian Nocny. Drugie miejsce wywalczył TNT a trzecie Domino. Dużo więcej drużyn zgłosiło się w kategorii open. 12 zespołów podzielono na dwie grupy. Po rozegraniu 30 meczów grupowych udało się wyłonić półfinalistów. W walce o finał „Plastry” wygrały z „Niezłymi Ananasami” 18:17 a FC „Mi się nie chce” pokonali 10:9 „Jedną Miłość”. W meczu o III miejsce „Niezłe Ananasy” wygrały 14:5 z „Jedną Miłością”. Po ponad 6 godzinach zmagań i rozegraniu meczu finałowego najlepszą ekipą I Mistrzostw Streetball – Inowrocław 2012 okazała się niespodziewanie drużyna FC „Mi się nie chce”, która pokonała „Plastry” 28:22. Zwycięzcy zagrali w składzie: Przemysław Milak, Tomasz Kretkowski, Szymon Roliński, Miłosz Matysiak, Michał Warchowski. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe uczestnikom turnieju wręczył Pan Ryszard Brejza – Prezydent  Miasta Inowrocławia. Po zakończeniu zmagań sportowych na boisku Gimnazjum nr 2 odbyły się także koncerty. Wystąpili: B.O.K, Dj Paulo i Małpa. Imprezę zorganizowali: Urząd Miasta Inowrocławia, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Kujawskie Centrum Kultury.