Polki pokonały w Inowrocławiu Czarnogórę i są liderkami grupy B w eliminacjach do mistrzostw Europy. Koszykarska reprezentacja Polski kobiet wygrała w sobotę w Hali Widowiskowo – Sportowej z drużyną z Bałkanów 53:50 (23:8, 9:20, 4:18, 17:4).

Podopieczne trenera Jacka Winnickiego znakomicie rozpoczęły mecz i na początku drugiej kwarty prowadziły już różnicą 17 punktów. Potem jednak koszykarki z Czarnogóry zaczęły systematycznie odrabiać straty. Polki nie potrafiły długimi fragmentami trafić do kosza rywalek. Dobre zmiany dały w zespole trenera Miodraga Baleticia Ana Turcinović i Milica Jovanović i po trzech kwartach Czarnogóra prowadziła różnicą 10 punktów. W ostatniej kwarcie trwał więc pościg Polek, które szybko zdobyły kilka punktów. W tej części meczu „biało – czerwone” pozwoliły rzucić rywalkom zaledwie 4 punkty. Niecodzienna sytuacja miała miejsce na niespełna 5 minut przed końcem meczu, kiedy to w wyniku gwałtownej burzy jaka przeszła nad Inowrocławiem w hali zgasło światło. Prądu w tym czasie nie miała część miasta. Przez kilka minut zawodniczki rozgrzewały się przy światłach awaryjnych a publiczność zachęcana przez wodzireja znakomicie bawiła się przy muzyce. Po nietypowej przerwie Agnieszka Skobel dwoma celnymi rzutami wolnymi doprowadziła do remisu 47:47, a dwie minuty później Weronika Idczak rzutem za trzy punkty dała Polkom prowadzenie. Nasz zespół utrzymał je do końca meczu i mógł wraz z kibicami cieszyć się z piątego zwycięstwa w eliminacjach. Polki po tej wygranej awansowały na pierwsze miejsce w grupie. Inowrocław pozostaje bazą reprezentacji już do końca eliminacji. W niedzielę koszykarki wybrały się do Parku Solankowego gdzie odbyła się sesja zdjęciowa.Dziś zaplanowano trening w Hali Widowiskowo – Sportowej a po południu wylot na ważny mecz      do Serbii. Reprezentantki Polski wracają do Inowrocławia w czwartek. Eliminacje zakończą meczem w naszym mieście ze Szwajcarią w sobotę 14 lipca br. o godzinie 18.00.

Oto aktualne punkty, w których można zakupić bilety na mecz eliminacyjny ze Szwajcarią:

• kasa w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4, pokój 215, w dni powszednie od 7.00 do 15.00. W kasach głównych Hali sprzedaż biletów prowadzona jest w godzinach od 15.00 do 18.00, a w dniu meczu od godziny 11.00.
  • kasy Krytych Pływalni: „Wodny Park” przy ul. Toruńskiej 46 – 48 oraz „Delfin” przy ul.Wierzbińskiego 11 w dni powszednie od 6.00 do 22.00, a w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 22.00.