Już po raz XVIII młodzi utalentowani lekkoatleci z Inowrocławia rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych”, który odbył się w dniach 22-24 czerwca 2012 roku na terenie Stadionu AZS Łódź.

Nasze miasto reprezentowało 33 zawodników, w 7 konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz skok wzwyż. Każdy z uczestników o to, aby móc uczestniczyć w finałe ogólnopolskim, musiał walczyć w zawodach miejskich, które odbywały się w okresie jesiennym i wiosennym. W ten sposób spośród 170 młodych lekkoatletów wyłoniona została grupa najlepszych uczestników, którzy wzięli udział  w rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim. Tym razem nie udało się zdobyć medalu w żadnej  z konkurencji, ale za sukces należy uznać zajęcie 5. miejsca w biegu na 60 m przez Kamilę Olender oraz 7. miejsca przez Jakuba Jakubowskiego w biegu na 1000 m. Fazę eliminacyjną i półfinałową przebrnęły również Karolina Paczkowska, Klaudia Grosicka, Izabela Kaliska i tym samym zakwalifikowały się do biegu finałowego na 600 m. W finałach konkurencji technicznych walczyli Marcin Wiśniewski, który zajął 11. miejsce w rzucie piłeczką palantową, na tej samej pozycji uplasował się Hubert Szczepański w skoku w dal, natomiast w skoku wzwyż Klaudia Chmielewska zajęła 17. miejsce. Kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpocznie się tradycyjnie jesienią. Już dziś zachęcamy uczniów szkół podstawowych do spróbowania swoich sił w rywalizacji z rówieśnikami. Być może uda się z powodzeniem powalczyć w przyszłorocznym finale ogólnopolskim. Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali Inowrocław podczas finału rozgrywanego w Łodzi i dziękujemy opiekunom naszej grupy.