45-osobowa wycieczka i tablet Samsung Galaxy czekają na najlepiej dopingujących kibiców podczas V Biegu Piastowskiego! Organizatorzy półmaratonu, podobnie jak przed rokiem, postanowili nagrodzić osoby indywidualne i grupy kibiców, którzy będą wspierać w czasie biegu zawodników.

W konkursie na najlepiej zorganizowaną grupę mogą wziąć udział dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (grupy od 5 do 10 osób + opiekun). Każda szkoła powinna posiadać tabliczkę z nazwą szkoły. W konkursie indywidualnym może wziąć udział każdy kibic. Szkoła dopingująca powinna odróżniać się oryginalnym wyglądem i musi dopingować bardziej entuzjastycznie niż pozostała publiczność. To samo dotyczy pojedynczego kibica. Kibice i szkoły dopingujące potwierdzają swoją obecność przy stoliku spikera. W tym momencie otrzymują już drobne upominki. Specjalna komisja oceni głośność i intensywność dopingu, hasła i piosenki oraz strój i dodatkowe gadżety wspomagające doping. Grupa szkolna z największą liczbą punktów otrzyma w nagrodę 45-osobową wycieczkę w ramach „Zielonych wakacji”.  Na indywidualnego zwycięzcę czeka tablet  Samsung Galaxy.

  • Organizatorzy zawodów zachęcają biegaczy, szczególnie z Inowrocławia i okolic  do wcześniejszego odbierania pakietów startowych. Będą one wydawane w piątek 11 maja br. w kasach (brama główna) Stadionu im. Inowrocławskich Olimpijczyków przy ul. Wierzbińskiego 2 w godzinach od 15.00 do 21.00. W pakiecie zawodnicy znajdą przydatne suveniry, numery startowe i chip. W dniu Biegu Piastowskiego, czyli 12 maja br. pakiety startowe także będzie można odbierać w kasach stadionu ale numery startowe i chipy będą tego dnia wydawane tylko na starcie biegu w Kruszwicy od godziny 6.30 do 10.00.

  • Autobusy będą przewozić zawodników z Inowrocławia do Kruszwicy 12 maja br.  od godziny 8.00 do 9.00 co 10 minut. Wyjazd z parkingu przy Krytej Pływalni „Delfin” przy ulicy Wierzbińskiego.

  • W Kruszwicy uczestnicy Biegu Piastowskiego będą mieli możliwość pozostawienia prywatnych rzeczy w depozycie. Rzeczy te zostaną przewiezione następnie przez organizatorów zawodów do Inowrocławia i tam można będzie je odbierać.

  • Dla uczestników biegu noclegi z 50 % upustem zapewniają: Hotel Bast, Hotelu Park, Villa Viktoria, Sanatorium Energetyk, Uzdrowiska Solanki,Pałac w Kobylnikach oraz InLOT.