Na Otwartych Kortach przy ul. Przy Stawku 1 nowy sezon rozpoczął Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci i Młodzieży. Do rywalizacji stanęło 1 maja br. 22 młodych zawodniczek i zawodników.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: do 10 lat, do 12 lat i do 14 lat. Wśród 10- latek zwyciężyła Zuzanna Szczepańska, która pokonała 7:6, 6:2 Laurę Tyszkiewicz. W tej samej kategorii wśród chłopców najlepszy okazał się Dawid Wiśniewski wygrywając w finale z Jakubem Pichetą 6:1, 6:1. W meczu o 3 miejsce Patryk Sikorski 6:0, 6:2 pokonał Jakuba Piątkowskiego. W kategorii wiekowej do 12 lat w finale spotkały się siostry Natalia i Marta Komar. Tym razem lepsza okazała się Natalia. Trzecie miejsce zdobyły ex aequo Julia Bartoszcze i Nikola Jędrasiak, które z powodów osobistych nie mogły dokończyć meczu. W kategorii do 12 lat chłopców zgłosił się tylko jeden zawodnik – Mateusz Łuczak. Wziął więc udział w rywalizacji ze starszymi kolegami do lat 14 i zdołał wywalczyć w niej wysokie 3 miejsce. Te zawody zakończyły się wygraną Krzysztofa Pańki, który pokonał w finale 6:0, 6:0 Kamila Stolkę. Wśród 14- latek najlepsza okazała się Martyna Kujawa wygrywając 6:0, 6:1 z Martyną Pietrzak. Zdobywcy czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.