Inowrocławski Park Solankowy i ulice wokół parku będą 27 maja br. miejscem imprezy rodzinnej pod nazwą Piknik Mobilności Aktywnej „Ciclovia Inowroclaw”. Akcję organizują Urząd Miasta Inowrocławia i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.

 

Pomysłodawcami przeprowadzenia imprezy są Agnieszka Szafrańska i Piotr Skonieczny z inicjatywy społecznej „Inowrocław Na Rolki”, którzy zwrócili się z propozycją zorganizowania pikniku do Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy. Do dyspozycji uczestników „Ciclovia Inowrocław”, czyli rolkarzy, rowerzystów i pieszych zostaną oddane wyłączone z ruchu samochodowego ulice wokół Parku Solankowego oraz ścieżki rowerowe prowadzące przez park łącznej długości około 6 kilometrów. Impreza potrwa od godziny 11.00 do 14.00. W tym czasie jej uczestnicy na rolkach, rowerach lub z kijkami nordic walking pokonają wyznaczoną trasę. Zaplanowano również liczne dodatkowe atrakcje m.in.: konkursy plastyczne, zabawy ruchowe dla dzieci, naukę jazdy na rolkach, pokazy akrobacji na rolkach, malowanie dzieciom twarzy, pokazy tańca, występ orkiestry dętej. Do wzięcia udziału w pikniku zapraszamy miłośników jazdy na rowerze, rolkach czy nordic – walking oraz innych form aktywności ruchowej, którzy w rodzinnej atmosferze będą mogli miło spędzić czas.
Więcej informacji na temat akcji pod nr tel. 52 355-53-55 lub w Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez  Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Niepodległości 4, pokój 221