Spis treści

W dniach od 2 do 3 maja br. odbyła się VIII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Miasta Inowrocławia. Uczestniczyło w niej 1015 osób z 26 parafii całej archidiecezji.

Zawodnicy rywalizowali na niemal wszystkich obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Oprócz zawodów sportowych czyli: piłki nożnej, siatkówki, streetballa, pływania, biegów, tenisa stołowego, rywalizacji  na ściance wspinaczkowej odbyły się też konkursy wiedzy i piosenki. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła parafia św. Mikołaja ze Sławna, która zdobyła łącznie 467 punktów. Drugie miejsce zajęła inowrocławska parafia św. Ducha – 286 punktów, a trzecie parafia św. Urszuli z Wilczyna – 241 punktów.