W Hali Widowiskowo – Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu odbyły się w sobotę 14 kwietnia br. X Amatorskie Mistrzostwa Kobiet w Siatkówce pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy.

W turnieju wystąpiło 7 zespołów z naszego regionu. Drużyny najpierw zagrały systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. W grupie A rywalizacja była niezwykle zacięta. Aż 3 zespoły zdobyły taką samą liczbę punktów i o kolejności zadecydowała różnica setów. Pierwsze miejsce w grupie A wywalczyły ostatecznie zawodniczki Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu i one awansowały do finału. Grupę B zdecydowanie wygrała drużyna Belfra. Zanim doszło do meczu finałowego pozostałe drużyny zagrały spotkania o poszczególne miejsca w turnieju. W meczu o 5 pozycję „Grześki” Kruszwica wygrały 2:1 z „Lejdis” II Radziejów, w spotkaniu o 3 miejsce „Anawa” z Dobrego pokonała Matagati Kruszwica 2:0. Ostatnią 7 pozycję zajęła ekipa „Lejdis” I z Radziejowa. Prawdziwą ozdobą mistrzostw okazał się mecz finałowy. Po dwóch setach był remis 1:1 i o zwycięstwie musiał przesądzić trzeci set grany do 15 punktów. Zawodniczki OSiR- u prowadziły w nim już 14:11 i miały 3 piłki meczowe. Bardziej doświadczone „Belferki” zachowały jednak więcej „zimnej krwi” i zdołały odrobić straty zwyciężając ostatecznie  w decydującym secie 16:14. Po zakończeniu X Amatorskich Mistrzostw Kobiet w Siatkówce przyznano też nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodniczek poszczególnych zespołów. Upominki ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu i Urząd Miasta Inowrocławia otrzymały: Irena Grabińska (Belfer Inowrocław), Dominika Mackiewicz (OSiR Inowrocław), Lidia Barczyk (Anawa Dobre), Teresa Kaliska (Matagati Kruszwica), Aleksandra Reska – Woźniak (Grześki Kruszwica), Jolanta Śmiłowska (Lejdis I Radziejów), Renata Krzewińska (Lejdis II Radziejów). Organizatorzy mistrzostw dziękują też Panu Jackowi Grodkowi Dyrektorowi supermarketu Carrefour za ufundowanie poczęstunku dla zawodniczek oraz Panom Maciejowi i Piotrowi Jóźwiakom za smaczny tort.