Aż 126 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Turnieju Gier Zespołowych w Koszykówce i Siatkówce, który odbył się podczas pierwszego tygodnia zimowych ferii w Hali Widowiskowo – Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Do turnieju przystąpiło łącznie 17 zespołów.

Eliminacje miały miejsce w czwartek 16 lutego br. Z nich do finałów awansowały 4 najlepsze drużyny koszykarskie i 3 siatkarskie. Turniej finałowy odbył się w sobotę 18 lutego br. W rywalizacji zespołów koszykarskich najlepszy okazał się zespół „Kartoniaki”, który wygrał wszystkie 3 finałowe spotkania, a w decydującym o pierwszym miejscu meczu pokonał 52 : 48 „Tygrysy z 3 Piastowskiego”. Była to pierwsza porażka „Tygrysów” w turnieju. Wcześniej ten zespół wygrał 6 kolejnych spotkań i ostatecznie zajął 2 miejsce. Niespodziewanie na trzeciej pozycji uplasował się jedyny żeński zespół „Spice Girls”. Dziewczyny pokonały w turnieju finałowym ekipę „Lej te cole” 25 : 24.
W finałowym turnieju siatkarzy zagrały 3 najlepsze zespoły z eliminacji. Wszystkie mecze były bardzo zacięte. Dwa zwycięstwa 2:1 dały ostateczny sukces drużynie ZKS. Drugie miejsce zajął zespół „Zakapiory” z jedną wygraną, a trzecie ekipa RBN Volley Team.
Nad zgodną z zasadami gry rywalizacją w turnieju koszykarskim czuwali sędziowie: Pan Edward Ratajczak i Pan Sławomir Ciemny, a w turnieju siatkarskim Pan Bartosz Polowczyk.
Uroczystego wręczenia nagród zespołom rywalizującym w Turnieju Gier Zespołowych w Koszykówce i Siatkówce dokonała Pani Wiesława Pawłowska, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali wszyscy uczestnicy sobotniego turnieju finałowego.