O godz. 9.00 na parkiet inowrocławskiej hali wybiegli reprezentanci drużyn biorących udział w Turnieju Koszykówki. Wśród nich znaleźli się Samorządowcy, Inowrocławskie Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki, Młodzieżowa Rada Miejska Inowrocławia oraz Reszta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawodnicy, mimo to, że grali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, walczyli zacięcie w każdym meczu, traktując rywalizację w Turnieju całkiem poważnie. Każdą z drużyn wspierali zawodnicy I ligowej drużyny koszykówki mężczyzn Sportino Inowrocław oraz największy kibic koszykówki w Inowrocławiu Pan Bolesław Lauter, którzy wystąpili tego dnia w nietypowej dla siebie roli trenerów.

Koszykarskich rad swoim drużynom udzielali Wojciech Żurawski, Aleksander Lichodzijewski, Jacek Sulowski oraz Wiaczesław Rosnowski. Najlepsza w koszykarskiej rywalizacji okazała się drużyna Reszty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która była tego dnia niepokonana. II miejsce zajął zespół Samorządowców, III miejsce  Inowrocławskie Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki, a IV drużyną Turnieju była Młodzieżowa Rada Miejska Inowrocławia. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, zdjęcie oraz dyplom za zajęte miejsce i dla poszczególnych zawodników za udział w imprezie. Przyznane zostały również nagrody indywidualne, w tym m.in. dla najwyższego i najniższego zawodnika Turnieju. MVP Turnieju wybrany został jednogłośnie Dariusz Sikora, który otrzymał Puchar oraz piłkę do koszykówki ufundowane przez Inowrocławskie Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki. Podczas Turnieju wylicytowane zostały przedmioty przekazane przez drużynę Sportino Inowrocław. Piłka z podpisami zawodników zlicytowana została za 150 zł, a proporczyk drużyny za 100 zł. Podczas Turnieju Koszykówki udało się zebrać 1250 zł.
 Po raz pierwszy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozegrane zostały Zawody Pływackie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 11.00 w Krytej Pływalni „Delfin” przy ul. Wierzbińskiego 11. Dzieci i młodzież z inowrocławskich szkół walczyły w dwóch stylach: klasycznym i kraulu, z podziałem na dwie kategorie wiekowe i płeć.

III miejsce – Anna Klejnowska

Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do III w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.
 Tradycją stał się już rozgrywany podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Mecz Hokeja na Lodzie na Lodowisku „Lodolandia” przy ul. Toruńskiej 46-48 pomiędzy drużynami Czerwonych i Czarnych. Mecz zakończył się wynikiem 12:8, a zwycięzcą spotkania okazali się Czerwoni, którzy otrzymali Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia oraz pamiątkowy dyplom. Zespół Czarnych również otrzymał puchar i dyplom za udział               w imprezie. Podczas meczu licytowane były różne przedmioty, w tym m.in. łyżwy oraz indyk. W czasie tej imprezy udało się zebrać 1500 zł.
 Podczas XIX Finału dzieci i młodzież z inowrocławskich szkół dopingowały uczestników wszystkich imprez sportowych. Zgodnie z zapowiedzią ufundowany przez Prezydenta Miasta Inowrocławia telewizor LCD trafił do najlepiej zorganizowanej  grupy dopingującej, którą okazała się Szkoła Podstawowa Nr 2. Jednak wybór zwycięzcy nie był łatwy, ponieważ równie gorąco zawodników dopingowało Gimnazjum Nr 2, któremu przyznana została nagroda specjalna - kino domowe. Trzecią grupę dopingującą reprezentowali uczniowie Gimnazjum Nr 1.
 Dodatkowo podczas koncertów odbywających się w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4 zlicytowana została za kwotę 220 zł piłka z podpisem Krzysztofa Szubargi oraz piłka z podpisami zawodników grających w Meczu Gwiazd I ligi koszykówki mężczyzn pomiędzy Wschodem a Zachodem za 150 zł.