Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu informuje, że od 18 maja br., w ramach III etapu odmrażania polskiego sportu nastąpi otwarcie sal i hal sportowych.
Limity osób, które będą mogły jednocześnie korzystać z danego obiektu, zostały dostosowane do ich powierzchni i wynoszą:
1. Hala Widowiskowo – Sportowa przy al. Niepodległości 4:
    - duża sala -  32 osoby i 3 trenerów,
    - mała sala – 12 osób i 1 trener.
2. Hala Sportowa przy ul. Rakowicza 93 – 16 osób i 2 trenerów.

Zgodnie z wytycznymi, na obiektach obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa, mające na celu minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2:
a) weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt,
b) brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
c) dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
d) korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
e) obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
f) szczegółowe wytyczne Polskich Związków Sportowych dotyczące formuły prowadzenia zajęć.

Od 18 maja br. zostaną także zwiększone limity osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym. Na stadionach, boiskach wielofunkcyjnych oraz skateparku, będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób i 2 trenerów.

W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich osób to 22 osoby oraz 4 trenerów. Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób i 3 trenerów.  Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-cio metrową strefę buforową. Przebywając na obiektach o charakterze otwartym, należy pamiętać o wszelkich obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

Obiekty sportowe będą wyłączone podczas odbywania się treningów przez zawodników inowrocławskich klubów sportowych.

Przypominamy również, że od 10 maja br. przywrócone zostało funkcjonowanie Targowiska Giełdy-Bazar, a od 12 maja br. działalność wznowiło Zaplecze socjalno - noclegowe przy ul. Rakowicza 93.

Szczegółowych informacji udziela Sekcja Marketingu i Organizacji Imprez Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, al. Niepodległości 4, tel. 52 3555 355, e-mail: .