Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu informuje, że 4 maja 2020 r. zostaną otwarte  obiekty infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, tj. odkryte korty tenisowe, stadiony sportowe oraz boiska.
Korty tenisowe znajdujące się przy ulicy Przy Stawku 1 będą czynne codziennie od godz. 6:30 do godz. 22.00. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie 52 35 55 378, bądź drogą mailową: korty [AT] osir [DOT] inowroclaw [DOT] pl (rezerwacja ważna tylko po potwierdzeniu wolnego terminu przez pracownika OSiR). W obiekcie będą miały zastosowanie procedury postępowania i zasady treningu wprowadzone przez Polski Związek Tenisowy.

Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków wraz z boiskiem bocznym, Stadion Miejski II, Stadion Miejski III, będą czynne od godz. 7:00 do godz. 21:00, natomiast boisko ze sztuczną nawierzchnią od godz. 7:00 do godz. 22:00. Obiekty będą wyłączone podczas odbywania się treningów przez zawodników inowrocławskich klubów sportowych. Zgodnie z wytycznymi, na obiektach obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa, mające na celu minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2:
zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
ograniczona liczba osób, weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Szczegółowych informacji udziela Sekcja Marketingu i Organizacji Imprez Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, al. Niepodległości 4, tel. 52 3555 355, e-mail: .

Plakat zasady korzystania z obiektu v2