Kilkuset zawodników i zawodniczek z całej Polski rywalizowało podczas VII Festiwalu Sportów Plażowych jaki odbył się na Placu Imprez Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. Zawodnicy mieli do dyspozycji 5 boisk z piasku, w tym nowy obiekt, na którym mecze były rozgrywane również wieczorem przy sztucznym oświetleniu. Najdłużej trwał Turniej Piłki Ręcznej Plażowej.

W piątek 17 czerwca br. odbył się turniej zespołów młodzieżowych, a dzień później camp dla dzieci. W sobotnie południe Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza dokonał oficjalnego otwarcia imprezy. W turnieju piłki ręcznej plażowej, po spotkaniach grupowych w niedzielę 19 czerwca br. odbyły się najważniejsze mecze. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężyła drużyna BHT Auto Forum Petra Płock, która pokonała w finale 2:0 zespół Fundacji Akademii Sportu Gdańsk. I zespół Damy Radę Inowrocław zajął VI miejsce, a II zespół był na VIII pozycji. W klasyfikacji kobiet niepokonana okazała się drużyna BHT Byczki Kowalewo Pomorskie przed Warszawą Skład. Turniej ten był jednocześnie Eliminacjami do Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w plażowej piłce ręcznej. 20 par wystąpiło w turnieju siatkówki plażowej. W finale Michał Szczechowicz i Maciej Kleinschmidt pokonali parę Damian Żurawicz i Kacper Bobrowski. Trzecie miejsce wywalczyli Tomasz Robak i Michał Muszyński. Na boisku do piłki nożnej plażowej rywalizowało 8 drużyn. Zwycięzcą okazała się ekipa Elprim, drugie miejsce zajął zespół Soda Mątwy, a trzecie OSM Cuiavia.