W dniach od 12 do 14 czerwca br. w Warszawie na stadionie AWF odbywał się XV Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Nasze miasto reprezentowała 42 osobowa ekipa zawodników i 4 trenerów.

W wyniku lekkoatletycznych, dwudniowych zmagań nasi reprezentanci zdobyli: 1 złoty medal oraz 1 srebrny i 1 brązowy i tak w konkurencjach:

- rzut piłeczką palantową najlepszą okazała się Aleksandra Filipiak rocznik 1996 ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Inowrocławiu z wynikiem 61 m.

- drugie miejsce w biegu na 300 m Wiktoria Dąbrowiak rocznik 1997 ze Szkoły Podstawowej Nr 16 w Inowrocławiu z wynikiem 45,9 s.

- trzecie miejsce w skoku wzwyż zajął Norbert Kobielski rocznik 1997 ze Szkoły Podstawowej Nr 6 także z Inowrocławia z wynikiem 1,47 m.

  Na uwagę zasługuje fakt, że w pierwszych dziesiątkach najlepszych młodych sportowców Polski uplasowali się: Aleksander Arent ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Inowrocławia (8 miejsce, rzut piłeczką palantową, rocznik 1997), Roksana Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Inowrocławia (6 miejsce, rzut piłeczką palantową, rocznik 1997).
  Organizatorem miejskich zawodów tego lekkoatletycznego cyklu był Urząd Miasta Inowrocławia i OSiR Inowrocław.
Szczegółową klasyfikację warszawskiego finału zawiera strona www.czwartki.pl