W niedzielę 10 stycznia br. zagra, także w Inowrocławiu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już XXIV edycja akcji Jurka Owsiaka. Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.


    Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu włącza się w tę szlachetną akcję.   W Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. al. Niepodległości 4 o godzinie 9.00 rozpocznie się turniej siatkówki. Zagra 8 zespołów, które zadeklarowały wpisowe w wysokości 200 złotych na rzecz WOŚP. Zapraszamy na turniej także kibiców i liczymy na ich wsparcie finansowe i doping.
    Od godziny 10.00 do 15.00 w Krytej Pływalni „Wodny Park” przy ul. Toruńskiej 46-48 odbywać się będzie „Maraton Pływacki”. Każdy kto wrzuci do puszki kwestarskiej datek na rzecz akcji Jurka Owsiaka będzie mógł pływać bez konieczności zakupu biletu.
    W samo południe rozpocznie się na Lodowisku „Lodolandia“ przy ul. Toruńskiej 46-48 mecz hokeja na lodzie. Po wpłaceniu wpisowego na szczytny cel zaprezentują się zawodnicy Inowrocławskiego Towarzystwa Hokejowego. W tym roku ma pojawić się także profesjonalny zawodnik (bramkarz), który m.in. zaprezentuje kompletny strój sportowy. W związku z organizacją meczu hokeja „Lodolandia“ będzie wyłączona z funkcjonowania od godziny 11.00 do 13.00.