W dniu 22 grudnia 2015 r. podczas Wigilijnego Spotkania Mieszkańców Inowrocławia na inowrocławskim rynku nastąpiła inauguracja Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej, w której można zobaczyć żywe zwierzęta, m.in.: wielbłąda, kucyki, króliki, osiołka, owieczki, kury oraz gęsi.

Mieszkańcy wspólnie śpiewali kolędy, a dzięki hojności darczyńców inowrocławianie zasmakowali świątecznych potraw, wśród których znalazły się: żurek, pierogi z kapustą i grzybami, makaron z makiem, groch z kapustą oraz pularda    z ryby. Potrawy przyprawiał jak co roku Prezydent Miasta Inoworocławia Ryszard Brejza. Nie zabrakło również przystrajających choinkę koszykarzy z KSK Noteć Inowrocław, występów dzieci z Kujawskiego Centrum Kultury, zabytkowych samochodów oraz  motocyklistów z Rider's Club, w asyście których przybyli Święci Mikołajowie. Najmłodsi chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia ze Świętym Mikołajem i z wielką radością odbierali od niego prezenty. Wśród darczyńców, którzy wsparli Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia znależli się:

 
Bożonarodzeniową Szopkę Kujawską można odwiedzać do 27 grudnia od 10.00 do 18.00, a 24 grudnia także od 22.00 do 2.00 z nocy. Zapraszamy!