ATRAKCJE PODCZAS WIGILIJNEGO SPOTKANIA MIESZKAŃCÓW INOWROCŁAWIA WRAZ Z INAUGURACJĄ BOŻONARODZENIOWEJ SZOPKI KUJAWSKIEJ.
22 grudnia, Rynek Miejski, 16.00 – 18.00. Odwiedzać ją można również od 23 do 27 grudnia od 10.00 do 18.00, 24 grudnia także od 22.00 do 2.00 w nocy.

 

 

1. POSIŁEK DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW BĘDZIE BARDZIEJ UROZMAICONY I BOGATSZY NIŻ W POPRZEDNICH LATACH – POJAWIĄ SIĘ    NOWE SMAKOŁYKI! Pan Prezydent wraz z gośćmi będzie częstował:

  •    żurkiem - 2.000 porcji,
  •    grochem z kapustą -  1.000 porcji,
  •    pierogami z kapustą i grzybami  – 1000 szt.,
  •    „makiełkami” - 500 porcji,
  •    pulardą z ryby – 300 porcji,
  •    gorącą herbatą.


2.  PROJEKCJA LASEROWA (DWA LASERY) NAWIĄZUJĄCA DO CHARAKTERU IMPREZY ORAZ ANIMOWANE GWIAZDY I ŚNIEŻYNKI NA CHMURZE                    (czas ok. 1 godziny).


3.  PREZENTY!W trakcie poczęstunku Mikołaje rozdają przygotowane słodycze oraz upominki najmłodszym mieszkańcom przybyłym na inaugurację  Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej.


4.  PRZYBYCIE ŚW. MIKOŁAJÓW ZABYTKOWYMI SAMOCHODAMI ORAZ MIKOŁAJÓW Z RIDER’S CLUB!


5. ZDJĘCIA Z MIKOŁAJEM! Pan Prezydent ufundował dla 50 dzieci nieodpłatne zrobienie zdjęć ze Św. Mikołajem i śnieżynkami w namiocie ustawionym na podeście.


6. BLOK ARTYSTYCZNY! Kolędy i pastorałki w wykonaniu Studia Piosenki KCK – soliści, zespoły Little Stars i Awangarda. Interaktywny spektakl "Opowiść o Rudolfie"  w wykonaniu teatru szczudlarzy "Z głową w chmurach. (3 – metrowe postaci – Św. Mikołaj, Śnieżynka i renifery na skaczących szczudłach powerizer). Teatr przedstawi perypetie renifera z    czerwonym nosem i szczęśliwy finał znalezienia drogi przez Św. Mikołaja.  Tło przedstawienia stanowią duże sanie Św. Mikołaja, maszyna do robienia baniek mydlanych i wytwornica dymu.


7.  KONKURSY! Z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


8.    ŻYWE POSTACI BIBLIJNE PODCZAS INAUGRURACJI! W dniu 22 grudnia w Szopce w postaci biblijne wcielą się młodzi  aktorzy.


9. INTERAKTYWNE FIGURY! W tym roku, podobnie jak w poprzednich, będzie można podziwiać także interaktywne figury postaci biblijnych wykonane z drewna. Są one naturalnej    wielkości i przez to są bardziej realistyczne. Konstrukcja figur pozwala na ustawianie ich
    w dowolnych pozach.


10. ŻYWE ZWIERZĘTA! Główną atrakcją imprezy będzie szopka wraz z żywymi zwierzętami, wśród których znajdą się m.in.: wielbłąd, kucyki, osiołek, owieczki, króliki, koza, perliczki,    bażanty, pawie, kury, gęsi, indyki.  


11. TELEBIM! Wszystkie atrakcje, które będą się działy podczas imprezy zostaną wyświetlone na telebimie, co ułatwi mieszkańcom obserwację wydarzeń i zapewni pełniejsze    w nich uczestnictwo (dwie kamery). Na telebimie pojawią się też informacje o sponsorach.


12. TWORZENIE LISTU DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA! Do wyciętego ze styropianu Św. Mikołąja ciągnącego wielki worek, wszyscy chętni będą mogli wrzucić (przymocować) list z życzeniami.


13. Podczas inauguarcji zobaczymy i usłyszymy WYSTRZAŁ FAJERWERKU w formie Gwiazdy Betlejemskiej.


14. W trakcie inauguracji KOSZYKARZE KSK NOTEĆ INOWROCŁAW BĘDĄ STROIĆ BOŻONARODZENIOWE DRZEWKO ozdobami dostarczonymi przez mieszkańców.