Już niebawem w Inowrocławiu odbędzie się niezwykła lekcja WF-u. Wezmą w niej udział dziewczęta z VII i VIII klas szkół podstawowych oraz uczennice szkół ponadpodstawowych pod okiem Mistrzyń, czyli medalistek olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy rozmaitych dyscyplin sportowych. ,,Mistrzynie w Szkołach” to projekt powstały z inicjatywy Fundacji Otylii Jędrzejczak, który ma przekonać młode dziewczyny, że nie warto opuszczać lekcji wychowania fizycznego oraz promować zdrowy styl życia i uprawianie sportu wśród dzieci i młodzieży.

W dniu 26 marca 2024 r. wraz z Otylią Jędrzejczak, najwybitniejszą polską pływaczką, do Hali Widowiskowo – Sportowej w Inowrocławiu zawitają Katarzyna Zillmann – wioślarka, Natalia Czerwonka – łyżwiarka szybka oraz Marika Popowicz – Drapała – lekkoatletka, sprinterka specjalizująca się w biegu na 100 metrów. W ramach projektu Mistrzynie przeprowadzą warsztaty oraz zajęcia sportowe oraz podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z treningami i osiąganiem sukcesów sportowych, zachęcając uczestniczki do rozwijania swoich pasji i marzeń. Wybitne sportsmenki będą przekonywać, że ćwiczenia też mogą być przyjemne i stać się miłą formą spędzania czasu.

Udział w projekcie jest bezpłatny, a zapisy, poprzez placówki oświatowe do których uczęszczają dziewczęta, na stronie www.fundacjaotylii.pl trwają!

Szczegółowych informacji udziela Sekcja Marketingu i Organizacji Imprez Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu przy al. Niepodległości 4, tel. 52 355 53 55, 531 995 335, e-mail: marketing [AT] osir [DOT] inowroclaw [DOT] pl oraz na portalu facebook.com.

 

Mistrzynie w szkołach