Miniony weekend w Inowrocławiu obfitował w sportowe wydarzenia, którymi inowrocławianie uczcili święto swojego Miasta.

Od sobotniego poranka sportowych emocji dostarczyli uczestnicy Turnieju w Tenisie Ziemnym pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, który odbył się na kortach tenisowych przy ul. Przy Stawku 1. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych do 16 lat, do 45 lat oraz powyżej 45 lat. W najmłodszej kategorii triumfował Mateusz Zdziebliński, tuż za nim była Marta Ślizanowska. Trzecia pozycja przypadła Julii Ślizanowskiej, a czwarte miejsce zajęła Julia Uławska. W drugim dniu, rozgrywki zakończyli uczestnicy w kategoriach do 45 lat, gdzie zwyciężył Bartosz Hys przed Tomaszem Janowskim, kolejne miejsca zajęli Maciej Drabikowki i Mateusz Kruk. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono także zwycięzcę w kategorii powyżej 45 lat, którym okazał się Grzegorz Sobczak. Tuż za nim był Artur Wiśniewski, a kolejne miejsca zajęli Aleksander Szoma i Jacek Trela. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.
    W sobotnie południe dziewiąty raz drużyna Radnych, Polityków i Urzędników zagrała z Reprezentacją Mieszkańców Inowrocławia. Areną zmagań był Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Zeszłoroczna porażka mocno zmobilizowała Radnych, Polityków i Urzędników, którzy zmontowali mocną ekipę i wygrali spotkanie 6:4. Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Wojciech Piniewski wręczył zwycięzcom beczkę piwa, a także pamiątkowe puchary i medale. Bramki dla drużyny Radnych, Polityków, Urzędników zdobyli Jarosław Kopeć, Mateusz Kurtysiak, Jacek Sucharski, Dariusz Semenowicz, Jakub Najdowski i Jan Dunaj. Dla Mieszkańców dwa gole zdobył Mariusz Łytkowski, po jednej bramce strzelili Mikołaj Kwiatkowski i Dawid Czerwiński.
    W programie znalazło się też wydarzenie, które pozwoliło poznać podobieństwa i różnice pomiędzy kalisteniką a street workoutem. Zasady i fenomen obu dyscyplin przedstawił zawodnik, trener, aktualny rekordzista Polski Street Workout w kategorii Handstand Push Ups – Miłosz Glaser, który przyjechał na specjalne zaproszenie Przewodniczącego Komisji Sportu i Młodzieży Rady Miejskiej Pana Waldemara Kwiatkowskiego. W przepięknej scenerii Parku Solankowego wszyscy chętni próbowali swoich sił w challengu handstand push ups i korzystali ze wskazówek treningowych pod okiem mistrza.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, widzom i kibicom, którzy wzięli udział w tegorocznych Dniach Inowrocławia na sportowo! Zapraszamy już za rok!!!