Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, przy współpracy z Kujawsko – Pomorskim Związkiem Tenisowym w Bydgoszczy, organizuje krajowy championat z udziałem najlepszych  w Polsce tenisistek w tej kategorii wiekowej. Imprezie patronuje Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Turniej odbędzie się w dniach 11 – 13 września 2015 r. na kortach przy ul. Przy Stawku 1. W tym ważnym dla polskiego tenisa finale zobaczymy drużyny: ITT Goplania  (z aktualną wicemistrzynią Polski Julią Oczachowską na czele), TK Toruń, AZS Poznań, PKT Pobiedziska, PKT Pabianice, BKT Advantage Bielsko-Biała i Pro Tenis Team Częstochowa. Do rozegrania będzie 12 spotkań, w tym 72 mecze w grach pojedynczych i podwójnych. Polski Związek Tenisowy uzasadnia decyzję powierzenia Ośrodkowi Sportu i Rekreacji tego prestiżowego turnieju znakomitą współpracą przy organizacji imprez tenisowych takich jak Davis Cup i Supermasters PZT.
    Zapraszamy inowrocławian i kuracjuszy do kibicowania najlepszym polskim tenisistkom. Wstęp na korty tenisowe w Parku Solankowym będzie bezpłatny.