Do 28 grudnia 2014 roku w godzinach 10.00 – 18.00 na inowrocławskim Rynku można oglądać Bożonarodzeniową Szopkę Kujawską. W wigilię mieszkańcy będą mogli ją dodatkowo odwiedzać w godzinach 22.00 – 2.00 w nocy.

W stajence i zagrodzie znalazły się naturalnej wielkości, wykonane z drewna figury postaci biblijnych: mały Jezus, Maryja, Józef, trzej królowie, pasterz i anioł. W szopce są też żywe zwierzęta: wielbłąd, jak, kucyki, osiołek, owieczki, króliki, koza, bażanty, perliczki, kury, gęsi oraz indyki. Inauguracja Szopki miała miejsce w poniedziałek 22 grudnia br. Inowrocławianie już po raz jedenasty spotkali się na centralnym placu miasta aby wspólnie śpiewać kolędy, obejrzeć Szopkę i skosztować świątecznych potraw. Dzięki hojności ponad 30 darczyńców wydano 2 tysiące porcji żurku, grochu z kapustą czy potraw z ryb. Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza wcielił się w rolę kucharza i osobiście przyprawiał i wydawał potrawy. Na scenie nie zabrakło atrakcji przygotowanych przez Kujawskie Centrum Kultury, a słodycze rozdawali Święci Mikołajowie, którzy przyjechali w samochodach rodem z PRL-u i na motocyklach Riders Club.
    To bardzo budujące, że ponownie mogliśmy liczyć na pomoc w realizacji Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej, która każdego roku przynosi wiele radości, przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom naszego Miasta. Zorganizowanie tej wspaniałej, świątecznej imprezy pozwoliło zintegrować lokalną społeczność Inowrocławia w szczególnym dla nas wszystkich okresie. Wspólne zaangażowanie wielu osób indywidualnych i firm z regionu umożliwiło raz jeszcze realizację tak wymagającego i kosztownego wyzwania. Wśród darczyńców, którzy wsparli Bożonarodzeniową Szopkę Kujawską znaleźli się: