Piłkarska reprezentacja Polski ponownie zagra w Inowrocławiu!
W dniu 11 października br. na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków przy ul. Wierzbińskiego 2 rozegrane zostaną mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy U-19 w piłce nożnej. O godz. 11.00  odbędzie się mecz Holandia – Mołdawia, natomiast o godz. 15.00 wystąpią reprezentacje Andory i Polski.


    Przypomnijmy, w zeszłym roku w Inowrocławiu 2 tysiące kibiców obejrzało mecz piłkarskiej reprezentacji Polski, która zmierzyła się z Litwą również w ramach turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy U – 19. Mecz zakończył się remisem 1:1. Identyczny rezultat padł w rozegranym wcześniej, również na inowrocławskim stadionie, spotkaniu Rumunia – Armenia. Mecze reprezentacji    U – 19 przyciągnęły w zeszłym roku na Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków nie tylko tłumy kibiców, ale też wielu skautów piłkarskich z czołowych klubów m.in. ligi: niemieckiej, włoskiej i polskiej.
    W tym roku do gry w I rundzie eliminacyjnej przystąpią łącznie 52 reprezentacje podzielone na trzynaście 4 -zespołowych grup. Wolny los otrzymała Hiszpania jako najwyżej rozstawiony zespół. Do kolejnej fazy awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz jedna drużyna spośród zespołów z trzecich miejsc z najlepszym bilansem przeciw czołowym dwóm ze swojej grupy. Następnie 28 zespołów podzielonych    na siedem grup zmierzy się wiosną 2015 roku w Elite Round. Awans do turnieju głównego, który odbędzie się w Grecji, wywalczą zwycięzcy grup. Trener Rafał Janas powołał 18 zawodników z takich klubów jak: Lech Poznań, Zawisza Bydgoszcz, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Udinese Calcio czy VFL Wolfsburg. Biało-czerwoni zmierzą się z Mołdawią  (9 października o 15:30 w Tucholi), Andorą (11 października o 15:00 w Inowrocławiu) oraz Holandią (14 października o 15:30 w Gudziądzu).
    Meczom reprezentacji towarzyszyć będzie Piłkarski Festyn Rodzinny, który odbędzie się na stadionie 11 października br. w godz. 13.00 – 15.00. Wstęp na oba spotkania w Inowrocławiu będzie bezpłatny. Zapraszamy wszystkich inowrocławian. Dziennikarzy informujemy, że identyfikatory upoważniające do poruszania się w strefie prasowej będą do odbioru w dniu meczów w biurze zawodów.

 

 

Pilkarski Festyn rodzinny

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ NA KONCERT
(SZCZEGÓŁY I REGULAMIN KONKURSU PO KLIKNIĘCIU NA OBRAZEK)