1Aż 45 inowrocławian zdecydowało się oddać krew podczas wczorajszej akcji przed Halą Widowiskowo – Sportową! Zbiórka Krwi odbywała się 3 września br. w godzinach 12.00 – 17.00 w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa Oddział w Inowrocławiu. Inicjatorem akcji był Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego dyrekcja i pracownicy byli jednymi z pierwszych zgłaszających się do poboru. Badanie i wywiad lekarski zdecydowały, że ostatecznie krew mogło oddać 35 osób.

 

„ Jestem bardzo zadowolona, że akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem - przecież krew naprawdę ratuje życie. Żałuję, że badanie ujawniło przeciwwskazania w moim przypadku. Na szczęście nie miał takich problemów mój syn Karol, który oddał krew w zamian za mnie i mógł podzielić się tym co najcenniejsze. Przy okazji udało się nam pobić nawet wspaniały wynik policjantów, którzy podobną akcję zorganizowali w sierpniu” – powiedziała Dyrektor OSiR Wiesława Pawłowska.

Każdemu, kto zdecydował się oddać krew Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował bezpłatną wejściówkę do Krytej Pływalni „Wodny Park”.