1. Blisko 200 zawodników wystartowało w minioną sobotę w II Niebieskim Biegu Świadomości na trasie Galeria Solna – Park Solankowy – Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Zawodnicy mieli na sobie niebieskie koszulki, a na starcie wypuszczono dziesiątki balonów w tym kolorze. Niebieski jest bowiem kolorem autyzmu, a bieg miał pomóc w przełamywaniu związanych z nim stereotypów. Przed biegiem wystąpiła na scenie Natalia Niemen. Linię mety 5 – kilometrowej trasy pierwszy pokonał Piotr Ziółkowski, ale medale z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Inowrocławia – Wojciecha Piniewskiego i inowrocławskiego olimpijczyka – Edmunda Borowskiego otrzymali wszyscy uczestnicy biegu. Imprezie towarzyszyły też koncerty grupy Rio Band i Jakuba Szyperskiego oraz wykład  na temat metod wspierających terapię autyzmu.

  2. W związku z kanonizacją błogosławionego Jana Pawła II, w sobotnie popołudnie przy muszli koncertowej Parku Solankowego odbył się Festyn Papieski. Rozpoczęła go Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ponad 1000 osób – inowrocławian i kuracjuszy miało okazję skosztować przysmaków regionalnej kuchni, kupić książki, pamiątki religijne, wyroby rękodzielnicze czy zabawki, a także wziąć udział w konkursach. Odbyły się też koncerty zespołów „Deesis” i „Góralska Hora”.

  3. W niedzielę 27 kwietnia br. na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków odbył się Lekkoatletyczny Mityng Otwarcia Sezonu. Zawodnicy z klubów z całej Polski rywalizowali m.in.: w biegach na 100, 300, 600, 1000 m, skoku w dal, skoku o tyczce, pchnięciu kulą, rzucie młotem i oszczepem. Wśród około 150 zawodników, którzy pojawili się na stadionie było aż 13 mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Podczas niedzielnych zawodów dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS-u Inowrocław, min.: Jakub Jakubowski wygrał bieg na 1000 m młodzików, Marcin Wiśniewski był najlepszy w konkursie rzutu oszczepem, Weronika Laskowska zwyciężyła w biegu na 100 m, a Patryk Kubiak i Kacper Kroczyk zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą.

  4. 27 kwietnia już po raz szósty zabiło w Inowrocławiu „Motoserce”. Na placu przed Halą Widowiskowo- Sportową odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji zbierania krwi. Krew dla najmłodszych inowrocławian była pobierana w holu hali, a na scenie odbywały się koncerty m.in. zespołu The Bandoo Projekt i Soni Hornatkiewicz z Mogilna. Dzieci brały udział w konkursach. Imprezę zorganizowali motocykliści 3Bikers Inowrocław, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kujawskie Centrum Kultury.