W niedzielę 12 stycznia br. zagra, także w Inowrocławiu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już XXII edycja akcji Jurka Owsiaka.

Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu włącza się w tą szlachetną akcję.   I tak w tym dniu odbędzie się turniej siatkówki w Hali Widowiskowo – Sportowej przy  al. Niepodległości 4. Początek godzina 9.00. Do turnieju zaprosiliśmy reprezentacje inowrocławskich radnych, służb porządkowych, stowarzyszeń kultury fizycznej oraz przedsiębiorców. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia finansowego, aby dotarli do Hali i kibicowali tym, którzy poprzez sport przyłączają się do Orkiestry.
Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, uniemożliwiające otwarcie lodowiska „Lodolandia” jesteśmy zmuszeni do odwołania tradycyjnego meczu hokeja na lodzie.  W zamian proponujemy „Wielkie Bieganie” od godziny 10.00 do godziny 13.00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Zbierzmy się w większym gronie i biegajmy, aby wspomóc fundację Jurka Owsiaka. Każdy uczestnik powinien wrzucić do puszki wolontariusza symboliczną kwotę i biegać wspólnie m.in. z zawodnikami MKSu oraz Cuiavii Inowrocław.