Również na sportowo uczczono Święto Niepodległości w Inowrocławiu. W Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4 odbył się w niedzielę 10 listopada br.

Turniej Koszykarski pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Rywalizowały 4 drużyny z Inowrocławia i Bydgoszczy.
W pierwszym meczu półfinałowym Wodociągi pokonały Dziesięciu z Bydgoszczy 53 : 44, w drugim Przyjaciele Inowrocławia wygrali z Temidą 56 : 24. W spotkaniu o trzecie miejsce ekipa z Bydgoszczy wysoko pokonała Temidę 43 : 20. Warto dodać, że zespół znad Brdy był najstarszą ekipą turnieju ze średnią wieku ponad 50 lat. Drużyna ta od lat reprezentuje Polskę na turniejach dla weteranów na całym świecie. Najciekawszym meczem Turnieju z okazji Święta Niepodległości w Inowrocławiu okazał się finał. Wodociągi wygrały w nim z Przyjaciółmi Inowrocławia 45 : 44. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Sławomira Roszaka z Wodociągów. MVP turnieju był też najskuteczniejszym strzelcem zawodów – w dwóch meczach zdobył 45 punktów. Głównym organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, a współorganizatorami: Stowarzyszenie im. Księcia Kazimierza Kujawskiego, KSK Noteć, Fundacja K-S-M Jesteśmy z Wami, POZKAL i TKKF.