Za nami pierwsze po zimowej przerwie zajęcia organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię. Ponad 30 osób pojawiło się 6 kwietnia 2013 roku na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu  aby uczestniczyć w treningu biegowym prowadzonym przez wykwalifikowanego trenera  lekkiej atletyki Waldemara Kwiatkowskiego.

Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, podczas której biegacze wykonywali różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne i gimnastyczne. Następnie wszyscy uczestnicy razem pokonywali okrążenia na bieżni stadionu.
W ramach inaugurujących sezon 2013 - zajęć promowana była również aktywność fizyczna i zdrowy styl życia w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zdrowia. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było „Zdrowe bicie serca”  dla profilaktyki chorób układu krążenia, a towarzyszył im pierwszy trening „BiegamBoLubię”. Oprócz rekreacyjnego biegania, które powoduje „Zdrowe bicie serca”, podczas sobotnich zajęć przeprowadzono bezpłatny pomiar ciśnienia tętniczego oraz tkanki tłuszczowej.
Zapraszamy na kolejne zajęcia już w najbliższą sobotę, tj. 13 kwietnia 2013 roku  w godzinach od 11.00 do 12.30. Na to, aby zacząć biegać, nigdy nie jest za późno.