Inowrocław już w ubiegłym roku przyłączył się do ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię  powstałej z inicjatywy portalu Bieganie.pl i Dziennikarzy Programu III Polskiego Radia.  Jesteśmy w gronie kilkudziesięciu miast, które za pośrednictwem tej inicjatywy propagują zdrowy styl życia poprzez bieganie.

Podczas prowadzonych w każdą sobotę zajęć oprócz  treningów biegowych wykonywane są różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne i gimnastyczne. Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby  o różnym sposobie zaawansowania – głównie na osoby początkujące. Bieganie jest  najprostszą formą ruchu, która nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też drogiego  sprzętu sportowego. Wystarczy zabrać ze sobą wygodne adidasy oraz strój sportowy  i pod okiem wykwalifikowanego trenera lekkiej atletyki doskonalić własne umiejętności,  a przy tym czerpać przyjemność, jaką niewątpliwie daje uprawianie sportu.
Po zimowej przerwie ponownie zapraszamy do uczestnictwa w akcji. Pierwsze zajęcia odbędą się 6 kwietnia 2013 roku. Spotykamy się w każdą sobotę na Stadionie Miejskim  im. Inowrocławskich Olimpijczyków przy ul. Wierzbińskiego 2 w godzinach od 11.00  do 12.30.