W niedzielę 13 stycznia br. zagra, także w Inowrocławiu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już XXI edycja akcji Jurka Owsiaka. Tym razem pieniądze będą zbierane  na zakup sprzętu dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji włącza się w akcję Jurka Owsiaka i organizuje imprezy sportowe, w tym m.in. Turniej Siatkówki, który odbędzie się  o godzinie 9.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4.
Do turnieju zaprosiliśmy reprezentacje inowrocławskich radnych, służb porządkowych, stowarzyszeń kultury fizycznej oraz przedsiębiorców.
To jednak nie koniec sportowych emocji w tym dniu, na Lodowisku  „Lodolandia” rozegrany zostanie, jak co roku, mecz hokeja na lodzie. O godz. 13.00 dwie miejscowe drużyny utworzone przez Inowrocławskie Towarzystwo Hokejowe rozpoczną rywalizację. W zespole ITH trenuje także były  zawodnik extra ligii Jarosław Olek a jako sparing partner wystąpi także były doskonały zawodnik ligowy Dariusz Banach. Spotkanie będzie sędziował Pan Maciej Matusiak sędzia KP OZHL. W związku z tym od godz. 12.00  do 15.00 będzie wyłączone z użytkowania lodowisko „Lodolandia”. Ponadto w trakcie spotkania przewidziano tradycyjnie licytacje indyków, a wylicytowane pieniążki wspomogą konto Orkiestry. Serdecznie zapraszamy.