Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu jak w roku ubiegłym tak i w tym roku zakończył sportowe wakacyjne zmagania na kortach tenisowych.

W sobotę tj. 1 września 2012 r., przeprowadzono Turniej par deblowych w tenisie ziemnym o Puchar Dyrektora OSiR, do turnieju zgłosiło się łącznie 14 par, które podjęły się wywalczenia miana najlepszej pary deblowej w Inowrocławiu. Cały turniej rozegrany został na dobrze znanych wszystkim miłośnikom tenisa Kortach Tenisowych w Parku Solankowym przy ul. Przy Stawku 1. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym i tak po pierwszej rundzie pary, które przegrały pierwsze swoje mecze rywalizowały w turnieju pocieszenia, a zwycięscy zmagali się dalej w kolejnych rundach o główne trofeum. Po wyczerpujących pojedynkach i blisko 8 godzinach sportowych zmagań wyłonieni zostali finaliści w turnieju głównym Aleksander i Michał Szoma oraz Adam Tuszyński i Mateusz Staśko, a mecz finałowy zakończył się zwycięstwem pary Szoma 6:4 6:3, natomiast w turnieju pocieszenia w finale spotkały się pary Noe i Gleb Sytkow oraz Radosław Sobolewski i Grzegorz Robakowski, a mecz zakończły się zwycięstwem pierwszej pary wynikiem 6:2 6:2. Klasyfikacja końcowa turnieju głównego przedstawia się następująco:
1. Aleksander i Michał Szoma
2. Adam Tuszyński i Mateusz Staśko
3. Rafał Mańkowski i Marek Żychski
4. Marcin Kopeć i Krzysztof Lewandowski
5-7. Marcin Chmielewski i Jarosław Prill
5-7. Jacek Reich i Artur Grobelski
5-7. Maciej Drabikowski i Dariusz Nawrocki

 


Natomiast klasyfikacja końcowa turnieju pocieszenia przestawia się następująco:

1. Noe i Gleb Sytkow
2. Radosław Sobolewski i Grzegorz Robakowski
3. Maciej Bogusz i Tomasz Buzalski
4. Andrzej i Cezary Kołodziejscy
5-7. Konrad Kołodziejski i Maciej Zieliński
5-7. Tomasz Jankowski i Patryk Pawlak
5-7. Marek Przybylski i Michał Gablak

Po zakończeniu zmagań sportowych trzy najlepsze pary w turnieju głównym oraz turnieju pocieszenia otrzymały pamiątkowe puchary zgodnie z zajętym miejscem.