Po raz pierwszy w Inowrocławiu- mecz futbolu amerykańskiego i to w wydaniu derbowym pomiędzy drużynami Angels Toruń i Archers Bydgoszcz. Niedziela, 2 września na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu, ul. Wierzbińskiego 2- godzina 12:00. Wstęp wolny!W niedzielę, 2 września na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków przy ul. Wierzbińskiego 2 w samo południe rozgrany zostanie mecz futbolu amerykańskiego. Będzie to wydarzenie towarzyszące Targom Młodych i "TM Music Festival" z udziałem m.in. zespołów Sofa, Cała Góra Barwinków, czy Koniec Świata
Ten najpopularniejszy sport za oceanem, przebojem zdobywa sympatyków nad Wisłą. 15 lipca SuperFinał TopLigi przyciągnął na Stadion Narodowy 23 tysiące fanów tego sportu. Dzień przed inowrocławskim spotkaniem także na "Narodowym" zmierzą się reprezentację Stanów Zjednoczonych i Europy w "Euro-American Challenge". W Polsce funkcjonują 4 klasy rozgrywkowe i 38 drużyn, liga działa od 7 lat.

Angels Toruń na co dzień występują w drugiej lidze, drużyna powstała w listopadzie 2011 i jest najmłodszym zespołem w polskiej lidze, ale już udało im się wygrać spotkanie. Na mecze Torunian przychodzi na stadion przy ul. Świętopełka ponad 600 osób, przeprowadzane są z nich transmisje wideo na żywo w internecie na stronie www.kpsport.pl. W barach Angels gra dwóch Inowrocławian Łukasz Kuśmirek i Radosław Trojanowski. Ostatnie w tym sezonie spotkanie ligowe Angels rozegrają w niedzielę, 9 września o 14:30 na stadionie przy ul. Świętopełka w Toruniu, wstęp wolny.

Archers Bydgoszcz istnieją od 2008 roku, w tym roku po raz drugi występują w PLFA8 najniższej- czwartej klasie rozgrywkowej dla drużyn rozwijających się grających w odmianę futbolu ośmioosobowego. Turniej w Bydgoszczy już 15 września.

Zespoły miały do tej pory okazję do kilku spotkań towarzyskich, najciekawszym z nich było spotkanie rozegrane na sztucznej murawie rozłożonej w samym sercu Bydgoszczy na Starym Rynku- 7 czerwca przed piłkarskim Euro.
Futbol amerykański to sport kolizyjny i kompletny, wymagający od zawodników siły, zwinności, ale też sprytu i zmysłu taktycznego, jest dyscyplinom bardzo drużynową, wiele zależy od wzajemnego uzupełniania się i zgrania graczy. Efektowność sprawia, że futbol amerykański jest najszybciej rozwijającą się dyscyplina w Polsce.
Sport, który jak dotychczas Inowrocławianie znali z filmów trafia na zmodernizowany obiekt przy ul. Wierzbińskiego. Wszystkim zgromadzonym zostaną dokładnie wytłumaczone zasady, a chętni po meczu będą mogli spróbować swoich sił na minitreningu.
Wstęp na spotkanie wolny! Po więcej informacji dotyczących Angels Toruń oraz Archers Bydgoszcz i futbolu amerykańskiego zapraszamy na www.torunangels.pl www.archers.com.pl oraz www.plfa.pl