Tenis ziemny w ostatnim czasie zyskuje w kraju dużą popularność i to widać także w naszym mieście.

 

Wzrasta zainteresowanie ze strony dzieci i młodzieży, co potwierdza wysoka frekwencja uczestników podczas organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego. Popularność tego sportu można także zaobserwować wśród dorosłych, którzy od godzin porannych do późnych godzin wieczornych korzystają z kortów tenisowych znajdujących się w Inowrocławiu.
Była już propozycja dla najmłodszych, czyli wcześniej wspomniana szkółka, zatem teraz czas na ofertę dla nieco starszych miłośników tenisa ziemnego. Tym razem OSiR Inowrocław zaprasza do udziału w kolejnej edycji Turnieju par deblowych w tenisie ziemnym o Puchar Dyrektora OSiR. Początkowo impreza zaplanowana była na 25 sierpnia 2012 roku lecz rozegrana zostanie tydzień później, czyli 1 września 2012 roku, a inauguracja gier nastąpi o godz. 10.00. Miejscem rozgrywania turnieju będą dobrze znane wszystkim miejscowym sympatykom tej dyscypliny Korty Tenisowe w Solankach, czyli jedyny niezadaszony obiekt w Inowrocławiu. W rywalizacji mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia. Zgłoszone pary podzielone zostaną na trzy kategorie wiekowe: od 18 do 30 lat, od 31 do 45 lat oraz powyżej 45 lat. W przypadku gdy zawodnicy pary deblowej należą do różnych kategorii wiekowych, to zostaną zakwalifikowani   do młodszej z nich. Do turnieju oprócz debli męskich i żeńskich mogą przystąpić również pary mieszane. Podczas tej imprezy obowiązuje wpisowe w wysokości 30 zł od pary.
Regulamin turnieju znaleźć można poniżej. Zapisy przyjmujemy do dnia 31 sierpnia 2012 roku w Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez pokój 221 oraz pod numerem telefonu (52) 355-53-55.