Wybitny wioślarz zastąpi w tej roli innego olimpijczyka - Pawła Januszewskiego, który musiał odwołać wizytę w Inowrocławiu z powodu ważnego wyjazdu służbowego. Tomasz Kucharski razem z Robertem Syczem wywalczył złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku. Startowali w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Sycz i Kucharski zostali również mistrzami świata w 1997 i 1998 roku oraz trzykrotnie wicemistrzami świata w 2001, 2002 i 2003 r.


Na uczestników zawodów czekają nie tylko nagrody pieniężne, puchary i okolicznościowe koszulki. Wszyscy biegacze, którzy pokonają trasę półmaratonu oraz najlepsi uczestnicy biegów młodzieżowych otrzymają m.in. medale w nowym wzorze.

V Bieg Piastowski na trasie Kruszwica – Inowrocław odbędzie się w sobotę, 12 maja. Zapisy przyjmowane są na stronie biegu www.biegpiastowski.pl. Na chwilę obecną chęć wzięcia udziału w półmaratonie wyraziło ponad 560 zawodników.Obecnie cena wpisowego wynosi 50 zł i będzie obowiązywać do 7 maja, natomiast w dniu zawodów wpisowe będzie już kosztować każdego uczestnika 90 zł.