Kolejni wybitni sportowcy przyjadą do Inowrocławia jako goście honorowi Biegu Piastowskiego. Podczas piątej edycji tej imprezy w naszym mieście pojawi się dwójka olimpijczyków  Małgorzata Sobańska i Paweł Januszewski.


Małgorzata Sobańska to polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach na długich dystansach, olimpijka z Atlanty (1996) i Aten (2004). Na Igrzyskach Olimpijskich w 1996 r. zajęła 11 miejsce natomiast w 2004 r. 17 miejsce. Była czwartą zawodniczką MŚ w Goteborgu w 1995 r. oraz rekordzistką Polski w maratonie z czasem 2:26:08 w 2001 r. Małgorzata Sobańska to także 2-krotna mistrzyni kraju w półmaratonie w roku 1999 i 2004 i 5-krotna wicemistrzyni Polskiw biegach na długich dystansach. Zwyciężała w maratonach w Londynie (1995), Warszawie (2008) oraz w półmaratonie w Warszawie (2009). 26 września 2010 r. po starcie w maratonie warszawskim, zawodniczka ogłosiła zakończenie profesjonalnej kariery lekkoatletycznej.
Lekkoatleta Paweł Januszewski to mistrz Polski na niskich płotkach, złoty medalista Mistrzostw Europy z 1998 r. w biegu na 400 m przez płotki, olimpijczyk z Atlanty (1996) i Sydney (2000). To także 10-krotny reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych. Jest wielokrotnym mistrzem Polski w biegu na 400 m przez płotki i 3-krotnym rekordzistą kraju na koronnym dystansie. W 1991 r., startując w sztafecie, zdobył tytuł wicemistrza Europy juniorów. 4-krotny uczestnik mistrzostw świata. W listopadzie 2004 r. zakończył karierę sportową po kontuzji odniesionej rok wcześniej. Po wycofaniu się ze sportu wyczynowego, zajął się marketingiem sportowym.
Małgorzata Sobańska i Paweł Januszewski swoją obecnością na majowej imprezie w Inowrocławiu dołączą do grona wielu słynnych sportowców, którzy przyjeżdżali w przeszłościna Bieg Piastowski. Przypomnijmy, w poprzednich latach gościliśmy m.in.: Zdzisława Hoffmanna, Kazimierza Zimnego, Jacka Wszołę, Irenę Szewińską, Marcina Urbasia, Roberta Maćkowiaka, Łukasza Chyłę, Rafała Wieruszewskiego czy Szymona Ziółkowskiego.
Uczestnicy Biegu Piastowskiego, którzy przyjadą do nas spoza Inowrocławia i będą chcieli skorzystać z noclegu mogą liczyć na 50 % zniżkę w wyznaczonych hotelach i pensjonatach – wkrótce więcej szczegółów.
Na uczestników zawodów czekają nie tylko nagrody pieniężne, puchary i okolicznościowe koszulki. Wszyscy biegacze, którzy pokonają trasę półmaratonu oraz najlepsi uczestnicy biegów młodzieżowych otrzymają m.in. nowe, bardzo atrakcyjne medale. Rewers przedstawia wizerunek stadionu im. Inowrocławskich Olimpijczyków, a na awersie widnieją herby Inowrocławia i Kruszwicy oraz logo Biegu Piastowskiego – niedługo zostanie umieszczona wizualizacja na stronie internetowej Biegu.
V Bieg Piastowski na trasie Kruszwica – Inowrocław odbędzie się 12 maja br. Zapisy przyjmowane są na stronie biegu www.biegpiastowski.pl.
Na tą chwilę chęć wzięcia udziału w półmaratonie wyraziło ponad 400 osób – są to osoby, które już się zgłosiły do Biegu. Pozostali biegacze jeżeli chcą zdążyć jeszcze zapisać się po niższej cenie tj 35.00 zł wpisowego, mają na to czas do dnia 11 kwietnia br., po 11 kwietnia cena wpisowego wzrośnie do 50 zł i będzie obowiązywać do 7 maja 2012 r., natomiast w dniu zawodów wpisowe będzie kosztować każdego uczestnika 90,00 zł.