Od 6 do 8 kwietnia br. w Hali Widowiskowo – Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu rozgrywany będzie mecz Pucharu Davisa w tenisie ziemnym. Męska reprezentacja Polski zmierzy się z Estonią. Spotkanie rozgrywane będzie w ramach drugiej rundy Grupy II Euro – Afrykańskiej.

Davis Cup to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Każda runda składa się z pięciu meczów: dwa pierwsze to gry singlowe, następnie debel i kolejne dwa single, w których biorą udział zawodnicy z początkowych starć zamieniając się przeciwnikami. Nie ma ograniczeń, co do zawodników biorących udział w grze podwójnej; mogą być to ci sami, co w singlach, dwaj inni zawodnicy lub ich kombinacja. Każda z ekip może zmienić zawodników biorących udział w drugiej turze singli, muszą być oni jednak wpisani na listę uczestników turnieju, a pary z pierwszej tury nie mogą się powtarzać. Spotkania w meczu Polska – Estonia rozpoczną się w piątek 6 kwietnia o 14.15, w sobotę 7 kwietnia o 13.00 i w niedzielę 8 kwietnia o 12.00. Reprezentacja Polski ma zagrać w najsilniejszym składzie z singlistami Łukaszem Kubotem i Jerzym Janowiczem oraz deblistami Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim.
W przypadku zwycięstwa z Estonią nasza reprezentacja zagra we wrześniu z Bośnią lub Białorusią o awans do grupy I Euro – Afrykańskiej.
Bilety na mecz Pucharu Davisa w Inowrocławiu już są w sprzedaży. Można je kupić na stronie www.kupbilet.pl. Bilety na jeden dzień kosztują: 10 złotych normalny i 5 złotych ulgowy. Karnety na wszystkie trzy dni są w cenie 25 złotych normalny i 10 złotych ulgowy. Szczegółowe informacje: e- mail: info [AT] kupbilet [DOT] pl lub telefon: 322435034. W kasach Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4 bilety będą do kupienia od 5 kwietnia br. od godz. 10:00.
Na tydzień przed rozpoczęciem meczu Polska – Estonia rozpocznie się zakładanie nawierzchni tarafleks. Tarafleks to syntetyczna wielowarstwowa nawierzchnia sportowa. Wierzchnia warstwa o strukturze "skórki pomarańczy" wykonana jest z czystego winylu, środek wzmocniony siatką z włókna szklanego, a warstwa spodnia z pianki PCV. Zawodnicy obu reprezentacji od 1 kwietnia będą już mogli trenować na korcie w Hali Widowiskowo – Sportowej.

PROGRAM MECZU

WTOREK, 03.04.2012
hala widowiskowo-sportowa w Inowrocławiu, Biuro Prasowe
12:30 konferencja prasowa drużyny Polski
13:30 konferencja prasowa drużyny Estonii

CZWARTEK, 05.04.2012
sala kominkowa, ratusz miasta Inowrocławia, ul. Franklina D. Roosevelta 36
13:00 uroczyste losowanie
następnie konferencja prasowa

PIĄTEK, 06.04.2012r.
hala widowiskowo-sportowa w Inowrocławiu
13:00 otwarcie wejść
13:50 ceremonia otwarcia (na korcie)
14:00 rozpoczęcie pierwszego meczu singlowego
następnie rozpoczęcie drugiego meczu singlowego

SOBOTA, 07.04.2012r.
hala widowiskowo-sportowa w Inowrocławiu
16:00 otwarcie wejść
17:00 rozpoczęcie meczu deblowego

NIEDZIELA, 08.04.2012r.
hala widowiskowo-sportowa w Inowrocławiu
12:00 otwarcie wejść
13:00 rozpoczęcie pierwszego meczu singlowego
następnie rozpoczęcie drugiego meczu singlowego