{tab=1}  Niezwykle atrakcyjne nagrody czekają na tych, którzy najlepiej poradzą sobie w tegorocznym Sportowym Dyktandzie. Dwutygodniowa wycieczka, tablet z ekranem dotykowym, kamera cyfrowa, ekspres do kawy czy ramka cyfrowa czekają na miłośników kultury języka polskiego.

XII edycję konkursu ortograficznego w ramach Imienin Miasta pod Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia, Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje 21 stycznia 2012 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4. Zwycięzca otrzyma również tytuł Sportowego Mistrza Ortografii 2012. Ponadto pierwszych sto osób, które zgłoszą się do tegorocznego dyktanda dostanie upominki związane z Euro 2012. Będą to okolicznościowe kubki    z wizerunkami maskotek Mistrzostw Slawkiem i Slavko.
Niecodzienny sprawdzian ortograficzny rozpocznie się 21 stycznia 2012 r. o godz. 10.00. Dyktando zawierać będzie treści z historii oraz aktualności dotyczących sportu i jest dobrą okazją do sprawdzenia swoich wiadomości z zakresu ortografii. W tym roku treść dyktanda nawiązywać będzie przede wszystkim do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się w naszym kraju. W tekście ma się też znaleźć sporo akcentów humorystycznych. Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu al. Niepodległości 4, tel. 355 53 55 lub 355 53 50, e-mail: osir [AT] inowroclaw [DOT] info [DOT] pl       lub osobiście w Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez OSiR, pokój 221, II piętro.

 

 

{tab=2} Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich miłośników kultury języka polskiego  do wzięcia udziału w XII edycji konkursu ortograficznego pod nazwą Sportowe Dyktando.
Konkurs rozpocznie się  21 stycznia 2012 r. o godz. 10.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4 w Inowrocławiu.

Dyktando zawierać będzie treści z historii oraz aktualności dotyczące sportu i jest dobrą okazją do sprawdzenia swoich wiadomości z zakresu ortografii. W tym roku treść dyktanda nawiązywać będzie przede wszystkim do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej,  które odbędą się w naszym kraju. W tekście ma się też znaleźć sporo akcentów humorystycznych.

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w Sportowym Dyktandzie winny zabrać  z sobą przybory do pisania, sztywne podkładki, gdyż pisanie odbywać się będzie na terenie areny głównej Hali Widowiskowo – Sportowej , na krzesełkach dla kibiców (trybuny).
Najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody, a zwycięzca ponadto tytuł Sportowego Mistrza Ortografii 2012.
Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu al. Niepodległości 4, tel. 355 53 55 lub 355 53 50, e-mail: osir [AT] inowroclaw [DOT] info [DOT] pl  lub osobiście w Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez OSiR, pokój 221, II piętro.

{tab=tekst dyktanda}

Czytaj