Od poniedziałku zaczynają się ferie zimowe, czyli długo wyczekiwany odpoczynek dla dzieci i młodzieży. Nie siedź w domu tylko spędź ten czas aktywnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.
 
Zapoznaj się z podstawami sztuki walki podczas nauki karate zaplanowanej od godz. 13.00 do 14.00 w dniach 13, 15, 20 i 22 lutego 2024 r. w małej sali Hali Widowiskowo-Sportowej. Treningi karate rozwijają wszystkie cechy motoryczne: siłę, szybkość, gibkość, zręczność, a szczególnie poprawiają koordynację ruchową i wytrzymałość.
 
W ramach Aktywnych Ferii z OSiR, od poniedziałku do piątku trenuj koszykówkę lub siatkówkę w małej sali Hali Widowiskowo – Sportowej przy al. Niepodległości 4 od godz. 9.00 do godz. 15.00 bądź w hali sportowej przy ul. Rakowicza 93, którą udostępniamy w godzinach 9.00-13.00.
 
Skorzystaj ze sprzętu w holu Hali Widowiskowo-Sportowej i zagraj w tenisa stołowego. Grać można przez całe ferie od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 18.00.
 
Możesz doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie podczas nauki jazdy na łyżwach dla dzieci w grupie zaawansowanej. Zajęcia będą odbywać się, w dniach 15, 17, 19, 21 oraz 23 lutego 2024 r. od godz. 17.00 do godz. 18.00, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych umożliwiających otwarcie lodowiska ,,Lodolandia” przy ul. Toruńskiej 46-48.
 
Dla fanów piłki nożnej przygotowaliśmy dwa turnieje. Zimowy turniej piłki nożnej drużyn amatorskich odbędzie się 14 lutego 2024 r. o godz. 9.00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego im. Inowrocławskich Olimpijczyków przy ul. Krzymińskiego 4b. Jednodniowy turniej piłki nożnej drużyn amatorskich zaplanowano 21 lutego br. o godz. 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Niepodległości 4. Są to z pewnością wydarzenia na których, jak co roku, nie zabraknie prawdziwych sportowych emocji i wrażeń.
 
Zapisy na powyższe aktywności jeszcze trwają! Z uwagi na duże zainteresowanie zamknęliśmy już listy na naukę pływania dla dzieci oraz naukę jazdy na łyżwach dla dzieci w grupie początkującej.
Przypominamy również, że w okresie ferii zimowych od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 15.00, na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Inowrocławia, dzieci i młodzież zamieszkująca na terenie Inowrocławia będzie mogła bezpłatnie korzystać z Krytej Pływalni „Wodny Park”, a także lodowiska „Lodolandia” (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych umożliwiających otwarcie lodowiska). Wszystko to z myślą o młodych mieszkańcach Inowrocławia odpoczywających w mieście.
 
Szczegółowy harmonogram Aktywnych Ferii z OSiR znajdziesz na stronie www.osir.inowroclaw.pl. Masz pytania? Pisz na marketing [AT] osir [DOT] inowroclaw [DOT] pl lub dzwoń pod numer 52 355 53 55. Zapraszamy, razem nie dajmy się nudzie!