Prezydent Miasta Inowrocławia zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Inowrocławia dnia 22 grudnia 2009 r. na inowrocławski Rynek, gdzie o godz. 16.00 nastąpi uroczysta inauguracja Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej.

Dzięki uprzejmości oraz dobroci przedsiębiorców włączających się w jej organizację mieszkańcy wspólnie zasiądą przy wigilijnym stole i w świątecznej atmosferze będą mogli posmakować tradycyjnych potraw wigilijnych. Groch z kapustą i żurek kujawski przyprawione zostaną przez Pana Prezydenta, który co roku podkreśla znaczenie tego święta wśród mieszkańców Inowrocławia. I w tym roku przygotowanych będzie mnóstwo atrakcji. Poza poczęstunkiem i szopką z żywymi zwierzętami, przewidziano również mnóstwo konkursów, wspaniałe nagrody i niespodzianki ufundowane przez Miasto i sponsorów. Będzie sposobność złożenia życzeń bardziej i mniej znanym Inowrocławianom. Świąteczny klimat wykreuje zapewne wspólne śpiewanie kolęd przy Bożonarodzeniowej Szopce. Wierzymy, że pomimo wielu przedświątecznych zajęć mieszkańcy Inowrocławia w przededniu Świąt Bożego Narodzenia znajdą choć chwilę, aby w gronie najbliższych przybyć na Rynek i czynnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. W organizację imprezy włącza się Riders Club, który znany jest z zaskakujących pomysłów budzących wiele emocji. Niewiadomą będzie sposób w jaki dotrze na Rynek grupa Świętych Mikołajów.
Udział Inowrocławian w tej Wigilii będzie dla organizatorów największą radością i podziękowaniem za przygotowanie imprezy.
Szopka udostępniona będzie dla mieszkańców Inowrocławia do 26 grudnia br. w godz. od 10.00 do 18.00, a w Wigilię dodatkowo w godzinach od 22.00 do 2.00.