17 lipca inowrocławski Rynek zamieni się w wielką arenę cyrkową. Tego dnia zapraszamy na najbardziej kolorową imprezę w naszym mieście – Art Ino Festiwal! Parasolki na „Królówce”, żywe rzeźby, pokazy magii, pokazy kuglarsko-cyrkowe, lekcje pantomimy, balonowe show – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach imprezy.

Od czwartku, 15 lipca deptak w centrum miasta będzie zdobić instalacja barwnych parasolek. Taki wystrój stał się symbolem Art Ino Festiwal.

- Kulturalne lato w Inowrocławiu w pełni. Kolorowe parasolki w Inowrocławiu, nie oznaczają obawy przed deszczem, ale zapowiedź wspaniałej zabawy. Zdjęcia publikowane w ostatnich latach przez mieszkańców i turystów na portalach społecznościowych z tej imprezy, świadczą że jest to jeden z ulubionych punktów inowrocławskiego letniego kalendarza – zauważa prezydent Ryszard Brejza.

W sobotę, 17 lipca impreza rozpocznie się o godz. 16, paradą artystów przez ul. Królowej Jadwigi do Rynku. Wzdłuż ul. Królowej Jadwigi będzie można spotkać kataryniarza i żywe rzeźby. Natomiast na płycie Rynku, na dwóch scenach będzie można oglądać pokazy kuglarsko-cyrkowe, balonowe show, magiczno-kosmiczny pokaz magii i wziąć udział w lekcji pantomimy na wesoło. Nie zabraknie też szczudlarzy i wielkich baniek mydlanych. Na Rynku będzie można zrobić sobie zdjęcie z napisem 3D „ART INO”.

W programie przewidzieliśmy także aktywny udział inowrocławian w warsztatach – będzie można spróbować swoich sił wykonując, pod opieką instruktorów, sztuczki kuglarskie. Stanowiska z malowaniem twarzy, włosów i kolorowymi warkoczykami, konkursy
z nagrodami, WiewiórINKI z upominkami będą kolejnymi atrakcjami, tym razem dla najmłodszych uczestników imprezy.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.