Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu wspólnie ze Szkołą Pływania Niemowląt „AQUA BABY” uruchomił drugą edycję cieszącej się dużym zainteresowaniem szkółki pływania dla dzieci w okresie niemowlęcym i poniemowlęcym w obiekcie Krytej Pływalni „Wodny Park” w InowOśrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu wspólnie ze Szkołą Pływania Niemowląt „AQUA BABY” uruchomił drugą edycję cieszącej się dużym zainteresowaniem szkółki pływania dla dzieci w okresie niemowlęcym i poniemowlęcym w obiekcie Krytej Pływalni „Wodny Park” w Inowrocławiu ul. Toruńska 46 – 48.

Zajęcia dla niemowlaków są po to, aby pobudzić i rozwijać umiejętności pływackie. Pływanie pozytywnie wpływa na rozwój psychiczny, fizyczny dziecka, jak i również stymuluje rozwój zmysłów. Odpowiedni dobór ćwiczeń, dopasowany do możliwości naszych pociech wspomaga też układ krążeniowo – oddechowy oraz poprawia wytrzymałość. Z obserwacji wynika, iż dzieci, które czynnie biorą udział w zajęciach oswajania z wodą mają lepiej rozwinięty układ mięśniowy oraz mięśnie oddechowe. Są bardziej zahartowane i odporne na infekcje.  Zajęcia w wodzie mają działanie relaksujące i rozluźniające, przez co doskonale wpływają na rozwijający się układ nerwowy oraz koordynację. Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne, daje poczucie bezpieczeństwa. Dziecko, które już od pierwszych miesięcy życia przebywa w grupie rówieśniczej, później łatwiej nawiązuje kontakty i bez stresu wchodzi w życie przedszkolne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 3 miesiąca do 5 roku życia, przed rozpoczęciem kursu należy dostarczyć zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do przystąpienia do zajęć w wodzie. Temperatura wody dla niemowląt i dzieci wynosi od 32 ° C do 34 ° C.
Zajęcia odbywają się w określonych grupach wiekowych:
3 – 12 miesięcy
1 - 2 lat
2 - 3 latki
3 - 4 latki
4 - 5 latki
1 parę ćwiczących stanowi jedno z rodziców i dziecko.
Zajęcia trwają 30 minut, a na określonej jednostce lekcyjnej realizowany jeden temat zawarty w programie kursu.
Kurs przewiduje 10 spotkań i jest dostosowany do określonej grupy wiekowej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w każdą sobotę. Istnieje możliwość wykupienia jednorazowego wejścia. Serdecznie zapraszam dzieci i ich rodziców do skorzystania z oferty. Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. (052) 355 – 53 – 76,  (052) 355 – 53 – 62.